Wpis z mikrobloga

MDM nie spowodował, bo daliście limit ceny z metra i to sporo poniżej średniej rynkowej. Teraz jakoś o niej nie słychać w ramach BK0%.

Poza tym mleko już się rozlało i klitka dwupokojowa w TOP5 potrafi kosztować 800k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
Yuri_Yslin - MDM nie spowodował, bo daliście limit ceny z metra i to sporo poniżej śr...

źródło: 12

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin
Może taki ich plan żeby dać, ale żeby mało kto skorzystał.

PRowo, zeby ludzie nie powiedzieli że Tusk znowu kłamał coś raczej rzucić muszą.

Tylko jaki sens jest trzymać wysokie stopy jak i tak chcą robić akcje kredytowa na jeszcze większą skalę niż by była przy stopkach na celu NBP - 2 procent - chętnie bym się spytał przed kamerą Hetmana i Domanskiego
  • Odpowiedz
  • 0
Może taki ich plan żeby dać, ale żeby mało kto skorzystał.


@onomatopejusz: Problem w tym, że Hetman zapowiedział rozszerzenie "zasięgu" programu. Limity go zawężą, będzie niezgodnie z deklaracjami.
  • Odpowiedz
  • 1
Jak dla mnie jego wiarygodność jest zerowa


@onomatopejusz: Z drugiej strony - reprezentuje nowy rząd, więc raczej bez okejki "z góry" nie gadał takich głupot.

Czy tego chcemy, czy nie - program platformy zakłada bk0% i pogłębienie rozdawnictwa.

800+ też dali i teraz przedstawiają to jako swój sukces. Walka z pisem na socjal to rzeczywistość, bez której prawdopodobnie by nie wygrali wyborów.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin

@onomatopejusz: Z drugiej strony - reprezentuje nowy rząd, więc raczej bez okejki "z góry" nie gadał takich głupot.


Dla mnie ma vibe takiego typka co to lubi się pokazywać jaki to nie jest mega waży i w ogóle. No ale mogę się mylić.

Dla mnie jest mocny dysonans w tym że mordę sobie wycierali we czwartek każdym mozliwym programem a o tym ani słowa, tylko Buda próbował im włożyc swoje
  • Odpowiedz
  • 2
Najwyżej będą kawalerki w Hong Kongu 25 metrów 900k jak chcą tak dobrze zrobić obywatelom, a za kilka lat tak jebnie na tym rynku że spadki z 2008 to będzie miłe wspomnienie, bo ceny nie będą w stanie się utrzymać w przypadku wstrzymania/wycofania tych programów


@onomatopejusz: Jest jeszcze taka opcja, że wygaśnięcie beki zbiegnie się w czasie z powrotem do niskich stóp procentowych wywołanych odpowiedzią na recesję. Wtedy pompa będzie trwać
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin
Jakby faktycznie zrobili ten idiotyczny 0 bez ograniczeń to ceny tak wyskoczą, że na klitkę 45 metrów trzeba by wziąć kredyt 800k i mieć z 200-300 tysięcy wkładu własnego.
Na stopach 2.5 da to RRSO pewnie ponad 4 procent co da miniratke chyba w okolicy 4k
  • Odpowiedz
  • 2
Na stopach 2.5 da to RRSO pewnie ponad 4 procent co da miniratke chyba w okolicy 4k


@onomatopejusz: Bekowicz zapłaci jednak <2500zł (ok. 2200 zł).

Taka kwota w dzisiejszych czasach na nikim nie robi wrażenia, więc zasadniczo każde mieszkanie, nawet kawalerki, powinno się dopompować do tych kilkuset k.

Typowe 2pok 45m^2 będzie śmigać po 900k, czyli średnio 20k za metr w stolicy stanie się faktem.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin
Zobaczymy, mam nadzieję że nie wejdą full in z tym kredo 0 procent bo to jest bawienie się w boga.

Ja jeszcze jestem o tyle w komfortowej sytuacji że dla mnie mieszkanie w stolicy to nice to have, najwyżej nie kupię i to co siedzi na wkład własny rozejdzie się na obligacje/IKZE/ETF itd i będę mieszkał sobie w domku.

Za to współczuję ludziom co dostali kapiszona w postaci starej rudery po
  • Odpowiedz
  • 0
@onomatopejusz: U mnie podobnie. Zresztą są alternatywy. W przypadku dalszego wzrostu cen mieszkań pójdę w ziemię w W-wie. Już teraz dom w dzielnicy willowej rywalizuje z większym mieszkaniem na obrzeżu. Kontynuacja tego trendu tylko zwiększy opłacalność kolejnej budowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Materiały budowlane potaniały, a ziemia stoi od ponad roku. Drożeje robocizna, ale nie tak szybko, jak marża dewelopera.
  • Odpowiedz
Ciągle zachęcam do prasowania ich pomysłu w formularzu na tej stronce.


@onomatopejusz: Już napisałem, że PiS zniszczył ludziom życiowe plany swoją centralnie planowaną gospodarką i żeby skończyli z tym szaleństwem. Jeśli ktokolwiek to przeczyta to pewnie jakiś Oski stażysta, ale nawet jeśli to przynajmniej zrobiłem cokolwiek ze swojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jest jeszcze taka opcja, że wygaśnięcie beki zbiegnie się w czasie z powrotem do niskich stóp procentowych wywołanych odpowiedzią na recesję

@Yuri_Yslin: jeśli będzie recesja to ceny spadną, bo ludziom bez pracy ciężko będzie spłacać i/lub dostać kredyt.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: jeśli zakładasz że ludzi wtedy też będzie stać na najem i będzie on taki drogi jak teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz jak ludzie nie mają po co siedzieć w mieście to wracają gdzieś do rodziny - przykład taki był za covid, nagle okazało się, że wszyscy młodzi ludzie w sumie to mają gdzie mieszkać i wolą jednak nie wydawać hajsu na najem.
Zobacz sobie co
  • Odpowiedz
  • 0
wiesz jak ludzie nie mają po co siedzieć w mieście to wracają gdzieś do rodziny


@BurzaGrzybStrusJaja: Hm. Przy kryzysach to raczej musisz w tym mieście siedzieć, bo na wsiach i w umieralniach nie ma absolutnie żadnej pracy. ;)
  • Odpowiedz
Niestety, dla tutaj obecnych oznacza to w zasadzie tyle: kto nie kupił "docelowego" mieszkania/domu - przegrał

@Yuri_Yslin: docelowa nieruchomość w Wawie i okolicach to u klasy średniej raczej temat na wiek 45-50 lat, tak patrząc po mojej bańce.

jak ludzie nie mają po co siedzieć w mieście to wracają gdzieś do rodziny

@BurzaGrzybStrusJaja jacyś studenci może jeszcze tak, ale dorosły człowiek w parze lub nie daj borze z dziećmi już takiej
  • Odpowiedz
  • 1
docelowa nieruchomość w Wawie i okolicach to u klasy średniej raczej temat na wiek 45-50 lat, tak patrząc po mojej bańce.


@NieRozumiemIronii: w IT 30-35, poza IT 40-50, zgadza się. Ale przy takim wzroście cen to raczej dla wielu osób pierwsza nieruchomość będzie zarazem docelową z przymusu.
  • Odpowiedz