Wpis z mikrobloga

#przegryw czemu oskarkowo julkowe iPhone mają np podobne specyfikację do średnio budżetowych smartfonów za 600-1000 zl ale cena produktu Apple wynosi np 10 razy tyle
czy to cena obudowy tytanowej ?
dużo lepsze zdjęcia aparatów? to dla juleczek co oznacza że ta funkcja guwno nas obchodzi
z tego co patrzałem silnik graficzny jest raczej podobny a żadnych gier komórkach nie ma bo nie są od tego
jeszcze zostaje oprogramowanie producenta
Licencja
Czyli
Obudowa tytanowa
aparat
Oprogramowanie
Podbija cene + moda w 70%
  • 16
@trinty: Przecież iPhony już nie odbiegają tak bardzo cenowo od modeli innych producentów, patrz xiaomi, Samsung. A dużo ludzi je kupuje bo są niezawodne, proste w obsłudze i nie tracą tak bardzo na wartości z czasem
@trinty iphone ma chyba dłuższe wsparcie (a przynajmniej kiedyś miał, teraz nie wiem, nie śledze), a jakieś samsungi, htc 2-3 lata i koniec (mówie o tych droższych bo te poniżej tysiąca to pewnie po roku zostają bez wsparcia)
A ceny flagowców są porównywalne do iphonów
@trinty iphone ma chyba dłuższe wsparcie (a przynajmniej kiedyś miał, teraz nie wiem, nie śledze), a jakieś samsungi, htc 2-3 lata i koniec (mówie o tych droższych bo te poniżej tysiąca to pewnie po roku zostają bez wsparcia)

A ceny flagowców są porównywalne do iphonów


@Vadzior: No widać że nie śledzisz, htc to już od dawna nie produkuje telefonów a samsung spokojnie ma 4 lata wsparcie, motorole/nokie około 2-3 lata a
@trinty: Przecież iPhony już nie odbiegają tak bardzo cenowo od modeli innych producentów, patrz xiaomi, Samsung. A dużo ludzi je kupuje bo są niezawodne, proste w obsłudze i nie tracą tak bardzo na wartości z czasem


@sxilll: telefony w tym budżecie cenowym też są niezawodne, odkąd android dostał wersję 12 z material you to napewno nie można powiedzieć że jest trudny albo nieintuicyjny w obsłudze jak sami androidziarze narzekają że
@423frewq4f23 no nie śledze, napisałem o htc bo kiedyś w czasach jakiś modeli desire, magic, nexus i tak dalej tak było. Ale dobre 10 lat używam iphona i tak już zostanie nawet jak i 5x tyle będzie kosztował
@423frewq4f23 no nie śledze, napisałem o htc bo kiedyś w czasach jakiś modeli desire, magic, nexus i tak dalej tak było. Ale dobre 10 lat używam iphona i tak już zostanie nawet jak i 5x tyle będzie kosztował


@Vadzior: No właśnie, teraz tych marek co wymieniłeś już nie ma a sam android ma mało wspólnego z tym co było wtedy.
@423frewq4f23 no też mam, oleda, bardzo lubię, ale w życiu by tego nie pociągnął, więc co chciałeś przekazać?


@TooFast: a dobra, pomyliło mi się z RE V ale teraz jeszcze sprawdziłem to jest to w wersji cloud tylko. Co i tak nie zmienia tego że switch jest 10 razy lepszy do gier niż iphone i wszyscy recenzenci nieopłaceni przez appla to mówią xd za cenę 15 pro max można mieć zwykłą
@423frewq4f23 jest lepszy, zwłaszcza, że nie trzeba pada podłączać - natomiast podzespoły ma biedne, co widać po ostatnim zestawia Batmanów Arkham. Co nie zmienia faktu, że 15 pro max rozwala w tym temacie wszystkie inne telefony. Jeżeli jest coś lepszego, daj mi znać, to sobie to kupię
@TooFast: No to steam deck, z telefonów fakt nic takiego nie ma ale też nikomu jak narazie poprostu na tym nie zależy bo w sumie taka sztuka dla sztuki. Smartfony zawsze będą miały problemy z chłodzeniem w wymagających grach i nawet przy podzespołach lepszych od pstryka po roku, dwóch wynik może już nie być taki fajny jakby się oczekiwało.
Po prostu temat był o smartfonach za tysiąc złotych.


@TooFast: Nie no tutaj też się z Tobą zgodzę, ogólnie uważam że kupowanie telefonu za 1k to trochę pakowanie się w kłopoty teraz. Okolice 2k to jest minimum za sensownego średniaka z androidem, nie licząc rynku używek.