Wpis z mikrobloga

Mam dom z dachem płaskim. Chciałbym domontowac drabinę ewakuacyjną żeby można było łatwo wchodzić. Ona by lekko wystawała ponad attykę. Zacząłem się zastanawiać czy taki pionowy kawał metalu nie będzie ściągał piorunów. Nie mam na dachu odgromu.
Wystarczy wbić po dwa długie pręty żebrowane w ziemię na jakieś 5m i dokręcić/ dospawac do nich podstawę drabiny?
#budujzwykopem #budowadomu
hipodrom - Mam dom z dachem płaskim. Chciałbym domontowac drabinę ewakuacyjną żeby mo...

źródło: IMG_6846

Pobierz
  • 16
  • 0
@cedric: ze 3 tys pewnie…

@Zarzutkkake @hugoooo Jeszcze nie wiem czy kręcić ja do ściany. Trochę mi szkoda dużego mostka termicznego. Zastanawiam się żeby dokręcić szerokie kawałki blachy i dociągnąć je do styropianu i tą drabinę kręcić do tych pasków blachy. Blacha na długim kołku- chyba jej nie wyrwie…
  • 0
@Zarzutkkake: @17loginbylzajety styropianu jest 20

Blachą na długie kołki i dokręcam do muru ale nie wycinam nic styropianu. Potem dokręcam do tej blachy

Czyli blachą tak jakby ściskam styropian

A główny ciężar na dole i tak do ziemi i tam może mini fundament
@hipodrom miałem pisać jak ja będę to robił. Czyli cały ciężar na posadzce betonowej a drabina na kotwie chemicznej do budynku. Wysokość 9 metrów, drabina 10m i zakotwione do budynku w trzech wysokościach plus na dachu. Taki mostek to żaden mostek tak na prawde.