Wpis z mikrobloga

Tak przypominam mireczki, że deportacje ludzi do kraju w którym nie będą oni dostatecznie bezpieczni są nielegalne.

Tak np blokowały deportację nielegalnych imigrantów sądy w Europie. Jestem pewien że podobnie będzie w kwestii deportacji Ukraińców (legalnych uchodźców) na wojnę na Ukrainie.


#pieklomezczyzn #ukraina #uchodzcy
  • 10
  • Odpowiedz
@Dandriel: no jeszcze nikt nie deportuje. ale jeśli umowy wejdą w życie to będą deportować.

Nawet jeśli zastąpimy słowo deportacja słowem mobilizacja to w praktyce to bedzie to samo.

Tylko tutaj nikt nikogo nie deportuje a mobilizuje.


@KontoZbananem czy to o taką otoczkę panu chodziło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aster1981:

nie jesli beda podpisane umowy miedzynarodowe w tym celu.


z tego co czytałem są umowy międzynarodowe które deportacji zabraniają, tak jak napisałem we wpisie. Czyli jedna umowa będzie zabraniać a druga pozwalać na takie deportacje?

Sa panstwa deklarujace ze chca tka zrobic, np Estonia jak i deklarujace ze tak nie zrobia np Niemcy.


No ja wiem że Estonia chce i robiłem o tym wpis dzisiaj.
  • Odpowiedz
@Aster1981: to już Ukrainiec w wieku 18-60 lat nie może być uchodźcą? Są podpisane umowy międzynarodowe przez które np. pushbacki są nielegalne a także deportacja do kraju tzw niebezpiecznego dla imigranta (nawet nie uchodźcy).

A będzie umowa międzynarodowa która pozwoli na deportację uchodźcy-poborowego? Nie widzę aby to nie kolidowało ze sobą.
  • Odpowiedz
@Aster1981: podtrzymuję swoja opinię, nie widzę aby to nie kolidowało ze sobą. na mój huopski rozum oczywiście. ale z chęcią zobaczyłbym jakąś prawniczą opinię na ten temat.

parę miesięcy temu widziałem ciekawy artykuł na temat ukrainców i poboru za granicą i tam zahaczyli o to ale mimo prób nie mogę go znaleźć.

Nawet jeśli będą takie umowy z poj. krajami to ukraińcy po prostu przeniosą się gdzieś indziej. I tyle z
  • Odpowiedz