Wpis z mikrobloga

Nie no, wiadomo że koniecznie trzeba z choroby zrobić coś zupełnie normalnego


@tellet: Czyli co, trzeba leczyć? No to z czym problem? Leczeniem dysforii płciowej jest na przykład zabieg zmiany płci.
  • Odpowiedz
@DiggerMeat: konkret.

Jeśli kobieta to XX a mężczyzna to XY, to jeśli urodzi się osoba z penisem mająca chromosomy XX no to kim ona jest? Proste #!$%@? pytanie, a ty na nie nie odpowiesz tylko drzesz ryja.
  • Odpowiedz
@Zbiersk: jesli istnieje cos takiego jak tozsamosc to znaczy ze nie ma zadnej wartosci. Ja moge czuc sie helikopterem, albo konewka. Moje prawo, ale inni ludzie powinni miec na to wywalone. Bo nadal jestem czlowiekiem xD
  • Odpowiedz
Jakie cechy decydują o tym jak zakategoryzowac danego osobnika do którejś z płci? Zdarza sie, że rodzą się ludzie z chromosomami XX i penisem oraz XY z waginą?


@Zbiersk: decydują chromosomy, jeśli ktoś ma XY i waginę, to nadal jest płci męskiej.

Jeśli kobieta to XX a mężczyzna to XY, to jeśli urodzi się osoba z penisem mająca chromosomy XX no to kim ona jest? Proste #!$%@? pytanie, a ty na
  • Odpowiedz
Nie rozumiem na czym się wyłożyłem. Możesz sprecyzować?

Generalnie choroba jest wtedy kiedy utrydnia funkcjonowanie. Będąc transgender możesz normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Chciałbyś żeby ktoś kto się rodzi z 10 centymetrowym nosem był kwalifikowany jako chory? Albo każda osobę leworęczną "leczyć" i kazać im uczyć się na siłę robienia wszystkiego ręką prawa?

Sam widzisz że dochodzimy do absurdu


@Zbiersk: Jak sklasyfikowałbyś bezpłodność? Jako chorobę czy jakoś inaczej?
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: gdybym był przyrodnikiem genetykiem antropologiem to bym klasyfikował do jednej z 2 płci a tak to niech sobie ludzie uważają co chcą, tylko by mnie nie zmuszali donjakichs dziwnych odmian,
  • Odpowiedz
Jakie cechy decydują o tym jak zakategoryzowac danego osobnika do którejś z płci? Zdarza sie, że rodzą się ludzie z chromosomami XX i penisem oraz XY z waginą?


@Zbiersk: Hermafrodytyzm, slyszaleś kiedyś takie słowo? Serio, ludzie istnieją od dziesiątek tysięcy lat, medycyna od tysiecy lat, nowoczesna może krócej, ale serio większosc przypadków jest już nazwana przez specjalistów i nie trzeba wymyslać nowych słow na stare zaburzenia, tylko dlatego, ze się z
  • Odpowiedz