Wpis z mikrobloga

@Quzin: W sumie w samym artykule UE o pakcie migracyjnym niewiele więcej jest - jest sobie kontrola na granicy, jest max 30k albo kary, jest identyfikacja migrantów oraz rozszerzenie bazy, jest relokacja i możliwość odmowy alokacji migranta. Tam nie ma konkretów bo nie ma paktu spisanego dokładnie - jest tylko ustalenie.
"Osiągnięto już porozumienie w sprawie części z nich, ale wiele nadal podlega negocjacjom. Całość pakietu ma zostać przyjęta do kwietnia
@Quzin: Możesz przeczytać sobie unijne dokumenty na temat tego paktu. Znalezienie dokumentu zajęło by Ci mniej niż napisanie tego komentarza. A w wiadomościach całej treści dokumentu nie zmieścisz.
@Quzin: Obiektywnie rzecz biorąc jest to rozsądne rozwiązanie co do sprawy już istniejącej - zaostrzenie wpuszczania migrantów i poprawa bezpieczeństwa w EU. Chociaż jest to robione po fakcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby tylko dało się wczytać save'a
@Quzin: Nie wiem kto Ci co mówił dokładnie. Ludzie rozumni weryfikują fakty a nie łykają je jak leci bo później mamy takie miesięczne jęczenie o pakt, który dla Polski niczego nie zmienia jak mieliśmy na TVP przed wyborami.
Nie wiem kto Ci co mówił dokładnie. Ludzie rozumni weryfikują fakty a nie łykają je jak leci bo później mamy


@Hektorrr: a no fajnie. Więc pan funkcjonariusz z TVN działający na rzecz telewizji rządowej ma prawo mi mówić że pakt migracyjny jest fajny. Jeszcze mi tysiąc razy powiedzą że jest fajny to pomyślę że jest fajny, nie? Fajnie będzie. A nie ja już to gdzieś widziałem.
@Quzin: Nie wiem czego nie rozumiesz jak mówię, żebyś weryfikował to co słyszysz. Być może wtedy się dowiesz czy faktycznie jest fajny czy nie jest fajny dla Polski. Jako osoba, która przeczytała wiem, że jest fajny. Ale zachęcam, żebyś sam zweryfikował.
Nie wiem czego nie rozumiesz jak mówię, żebyś weryfikował to co słyszysz. Być może wtedy się dowiesz czy faktycznie jest fajny czy nie jest fajny dla Polski. Jako osoba, która przeczytała wiem, że jest fajny. Ale zachęcam, żebyś sam zweryfikował.


@Hektorrr: za #tvpis jak była propaganda - uuu zło, wciskają ludziom jak mają myśleć.

Za #tvpo propaganda - mordo sam musisz weryfikować hehe
@Quzin: Co za bzdury. Niezależnie kto mówi, powinieneś weryfikować. Chyba, że masz bezgraniczne zaufanie do danej osoby. Ale to już wtedy Twoja wina jeżeli wprowadzają Cię w błąd.
@Quzin: Nie. Były złe bo po weryfikacji faktów wychodziły Ci kompletnie inne wnioski. Jednokolorowe malowanie świata charakteryzujące się przede wszystkim populizmem - nie ważne jaka jest prawda - ważne to co da nam największy elektorat.
Tutaj przynajmniej jak przedstawiają swoją wersje to przynajmniej ma ona poparcie w faktach.
Jednokolorowe malowanie świata charakteryzujące się przede wszystkim populizmem


@Hektorrr: no tak. Populizm zły, fajność fajna. Negatywne pokazywania imigracji jest złe, pozytywne pokazywanie imigracji jest dobre.
@Quzin: Fakty i prawda są dobre. Kłamstwa i szczucie jest złe. Populizm oparty o kłamstwach jest zły.
Masz świeży przykład z tym paktem. W TVPis malowany tylko jako najgorsze możliwe rozwiązanie, przedstawiające zamieszki, burdy w każdym materiale. A prawda jest taka, że Polska ani nie musiałaby nikogo przyjmować ani nic płacić, ba - sama by pewnie jeszcze dostała kasę z EU. Pakt pomógłby rozładować napięcia na zewnętrznych granicach i wewnętrznych, kiedy
prawda jest taka, że Polska ani nie musiałaby nikogo przyjmować ani nic płacić, ba - sama by pewnie jeszcze dostała kasę z EU.


@Hektorrr: chyba nie słuchałeś dokładnie. Możemy nie płacić w pierwszym roku. Za rok, dwa, trzy czy pięć będziemy mogli być zmuszeni do przyjecia 100k migrantów albo płacić od łebka.