Wpis z mikrobloga

@pogop: W przypadku znalezisk zawierających informację nieprawdziwą, dodawane jest sprostowanie, a sama treść usuwana jest ze strony głównej. Bazujemy tu na zgłoszeniach, które oceniane są przez moderatorów. We wpisach coś takiego nie funkcjonuje, ale chętnie poznam więcej szczegółów - jak to widzisz? Czy każdy mógłby dodać takie sprostowanie? Co w sytuacji jeśli sprostowanie zawierałoby informację nieprawdziwą? Czy sprostowanie podlegałoby zgłoszeniu? :-)
  • Odpowiedz
  • 0
@a__s: trzeba by było to po pierwsze solidnie przemyśleć i poddać testom, bo pole do nadużyć byłoby spore. myślę, że spoko rozwiązaniem byłaby możliwość oznaczania swojego komentarza jako sprostowanie i jako takie mogłoby funkcjonować w przypadku odpowiedniego poparcia użytkowników i zatwierdzenia przez moderatora wyższego szczebla.
  • Odpowiedz
@pogop: Z jednej strony ok, ale widiząłem już zatwierdzone sprostowania bedace manupulacją lub brak sprostowania i zostawienie manipulacji, wiec przy wojence wykopwowej i tak byłyby problemy. Czyli i tak musiałoby to być jakoś sprawdzane, a i tak byłyby wojenki o interpretację.
  • Odpowiedz
zatwierdzenia przez moderatora wyższego szczebla.


@pogop: Tylko musimy założyć, że moderator często nie posiada wystarczającej wiedzy aby przeanalizować zawiłe badania medyczne, móc jednocześnie analizować źródła ekonomiczne, historyczne, itp. Zadanie wymagałoby Waszego ogromnego wsparcia i zaangażowania niezależnych wykopowych weryfikatorów :-)
  • Odpowiedz
  • 0
Tylko musimy założyć, że moderator często nie posiada wystarczającej wiedzy aby przeanalizować zawiłe badania medyczne, móc jednocześnie analizować źródła ekonomiczne, historyczne, itp.


@a__s: myślę jednak, że w tego typu treściach sprostowania raczej są rzadkością, raczej byłyby to kwestie polityczne, obyczajowe itp.
  • Odpowiedz