Wpis z mikrobloga

@FLAC: A potem ból dupska fanbojów zielonych że czerwoni zrobili coś co wygląda i działa na równie dobrym poziomie co ich niesamowity DI EL ES ES, ale to od czerwonych działa na każdym GPU a nie tylko na ich elytarnych er te iksach tak jak im tatuś Jensen wmówił że DI EL ES ES to taki super ekskulziw dla którego warto kupować od zielonych. xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@supra107: co mnie najbardziej bawi, to że mnóstwo ludzi uwierzyło że frame gen działa tylko dzięki temu "ai optical flow accelarator" który jest super zaawansowany w RTX 4000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na reddicie widać, jak ludzie przeklejają papkę marketingową nvidii "4 gen ai accelerator tensor cores optical flow accelerator motion vectors" jako coś co jest realnym technicznym powodem dlaczego według nvidii "niemożliwe jest zrobienie frame gen na RTX 2000 i 3000".

Po czym wchodzi AMD całe na biało, robi frame gen o tej samej lub niewiele, niewiele gorszej jakości jak ten od nvidii, do tego działający na zwykłych shaderach, a co najlepsze to

FRAME GEN AMD DZIAŁA 10% SZYBCIEJ NA KARTACH NVIDII
  • Odpowiedz
@FLAC: Smutne jest jednak to, że ludzie myślą, że FSR 3 wygląda jak DLSS 3, gdzie jedno nie stało nawet obok drugieggo.

Co do reddita to jednak poza "HAHA DZIAŁA " MAM 100 FPS SUPER" co rozsądniejsi zwracają uwagę, że wzrost opóźnienia jest odczuwalny, wystepuje masa błędów graficznych "I tried it out of curiosity on Alan Wake 2 and it's definitely noticeable, even at around 90fps. It's like there is
  • Odpowiedz
@FLAC: Jedyny unikat w architekturze Nvidii to te rdzenie Tensor, bo to faktycznie trochę inaczej mieli numerki niż konwencjonalne CPU czy GPU, co z resztą skłania mnie do zakupu używanej 3090 (jak tylko będę mógł) pod zabawę ze Stable Diffusion.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tensor_Processing_Unit
Natomiast wygląda na to że AMD ogarnęło jak optymalnie zrobić frame gen tak że możliwe jest wykorzystanie samej mocy obliczeniowej GPU, co, no #!$%@? narrację Nvidii. Pewnie jakby chcieli
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Smutne jest jednak to, że ludzie myślą, że FSR 3 wygląda jak DLSS 3


@yousouyou: otóż wygląda, ale zależy od gry. W wieśku 3 klatki generowane FSR mają dosłownie 0 widocznych artefaktów.

Ale to tylko jedna gra. Reszta ma problemy mniejsze albo większe ( ͡° ͜ʖ ͡°) no cóż, to dopiero początek. DLSS FG też wyglądało jak gówno na starcie. W CP2077 DLSS FG dalej ma
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
co z resztą skłania mnie do zakupu używanej 3090


@supra107: ja się bawię na mojej 3090 w SD i działa fajnie, 24 gb ramu robi robotę choć czasami brakuje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@supra107: jak robię high res fix do 4k to zjada z 30 GB ramu, brakujące 6GB ciągnie z ramu systemowego i mocno spowalnia proces.

A już w ogóle nie wspominam o LLM, bo tam to 24 GB to jest dobre na start xD Podobno można zmodować RTX 3090 do 48 GB (ma 24x1GB kości, a są dostępne i obsługiwane przez bios kości 2GB, więc można zrobić swapa 24x2GB) ale raczej
  • Odpowiedz
jak robię high res fix do 4k


@FLAC: No to w sumie to już jest ekstrema. Lepiej wygenerować do mniejszej rozdziałki a potem po prostu ESRGAN i Foolhardy Remacri.

Mnie bardziej boli fakt że jeden głupi obrazek mieli mi z minutę, zamiast wypluwać kilkanaście w tym samym czasie. Oj ale się namęczy ten mój GTX 1060 zanim w końcu kupię coś nowego. xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
No to w sumie to już jest ekstrema. Lepiej wygenerować do mniejszej rozdziałki a potem po prostu ESRGAN i Foolhardy Remacri


@supra107: No ja robiłem tak że robiłem highres fix na 4k, potem resgan x8 i downscale do 4k z powrotem xD wolę resgan bo daje ziano, które przy mocnym downscalingu znika ale dodaje "detali".
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@yousouyou: może ja po prostu tego nie widzę i jestem szczęśliwym człowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i pamiętaj, że mówimy o technologii która ma raptem 8 dni open source. Zobaczymy za 3 lata jak będzie mieć tyle czasu na rozwój co FG nvidii do tej pory. Ale jak dla mnie to AMD właśnie pokazało że to całe biadolenie nvidii że tylko na 4000 można zrobić
  • Odpowiedz
@FLAC: FSR klasyczne też jest open source i czy ktokolwiek wziął ten kod i go poprawił na własną rękę? Ile to juz lat? Przecież nikt tego kodu nie będzie modyfikował tylko dlatego, że może to zrobić. No ale spoko, "przecież mamy DLSS i FG w domu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Glicze graficzne, artefakty, wysokie latency nie ma znaczenia, nawet klatki nie są już sztuczne. Swoją drogą
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@yousouyou: mogę sobie FG pooglądać jak FG wygląda u ludzi co mają 40 i też wali artefaktami. Bardzo dobrze widać to choćby na płotkach w CP2077.

Z resztą, nie ma sensu bronić korporacji i jej marketingowego bełkotu, bo tym właśnie jest FG od nvidii. Minimalnie lepszy, ale za to zablokowany za kłamstwami że wymaga specjalistycznego sprzętu.
No bo kto by kupił 4090 za 12k gdyby nie to że jej wykresy
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@yousouyou: jeśli masz gęste drobne elementy na pierwszym planie przesuwające się na ruchomym tle - FG NV sobie z tym nie radzi. Z resztą, żaden sobie z tym nie poradzi prawdopodobnie nigdy.
  • Odpowiedz
@FLAC: Pojeździłem 30 minut po nightcity, ale nie wiem gdzie oni te płoty schowali. Jakbyś kojarzył miejscówkę gdzie znajdę płot z drobnymi elementami do sprawdzenia tego to się tam wybiorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FLAC:

Everyone having an option to turn on FG and see if it makes sense for them is a net benefit; the way Nvidia implemented it was just scummy.


A w praktyce ludzie mogą zobaczą niedorobione FG i będą myśleć, że tak to wygląda (°°
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@yousouyou: dobra whatever. Łykaj dalej marketing. Poczekamy aż będzie DLSS4 w RTX 5000 i nie będzie dostępne w 4000 bo zła faza księżyca. A ludzie to łykną i będą przytakiwać że tak, faza księżyca ma wpływ na możliwości GPU.
  • Odpowiedz
@FLAC: Pobiegałem jeszcze trochę po NC niestety płoty z drobnymi oczkami wsadzone są po jakiś targach itp, nic przy ulicy nie znalazłem żeby sprawdzić. Możliwe, że jest tak jak mówisz i patrząc przez płot na przejeżdżające auto będą wychodzić artefakty, jak znajdziesz gdzieś taką miejscówkę to wołaj.

Ja nie łykam marketingu bo DLSS i to jak działa lub nie działa to moja codzienna praca ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz