Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jedno, bo w sumie nie ogarniam.. xd

Gardzę tvpis... ściek... w ogóle nie oglądam tv., ale nie o to mi chodzi...

Jak to jest, że oni samą uchwałą sejmu przejęli tv? tzn, czy tu nie powinno być konkursu na prezesa? czy władza nie powinna informować jaka jest w tej chwili sytuacja i jakie są kolejne kroki?

Jak widzę w mediach twitterowych (Xowych) info, że "19.30 będzie niespodzianka", to mam trochę obawy (jakbym miał ich mało za rządów pisu xd) - co będzie jak przyjdą trudne czasy? - bo w ciągu 4 lat pewnie wpadnie jakiś kryzysik.. :(, Czy wtedy też władza będzie informować na ostatnią chwilę na jaki pomysł wpadła? (w sumie za kadencji pisu tak było xd). Czy tylko ja mam takie wrażenie, że ta zmiana mediów jedynie odwróci kierunek propagandy? ( i tak nie oglądam tv, to mam wyyebane, ale niepokojący ten początek rządów xd)

#tvpis #tvpiscodzienny #sejm #platformaobywatelska
  • 11
@Creon: Nie tylko ty, zawiało pisowskimi metodami. Trafił cwaniak na cwaniaka i się dobijają wzajemnie od parudziesięciu lat a ludzie w tym wszystkim to kwestia drugoplanowa.

Może nie będzie tak źle jak się wydaje ale też nie mam zbyt dobrej opinii o tym co się teraz dzieje. Mam deja vu z początku przejmowania władzy przez PiS w 2015r. Czy będzie lepiej niż za PiS? Nie wiem ale wstyd mi za polską
@Creon: Nie przejęli niczego uchwałą. Tam było to przemyślane podejrzewam od dawna, bo sporo ustaw, wyroków i artykułów zostało przeanalizowanych.

W skrócie:
1. Zabezpieczenie TK nie było wiążące dla ministra kultury (dalej MK).
2. Uchwała sejmu to był tylko wiatr w żagle dla MK, aby działać. Samo w sobie żadnych skutków prawnych nie wywołało.
3. TVP jest w 100% własnością Skarbu Państwa - skarb państwa jest akcjonariuszem TVP.
4. MK jako
@Aquamen Też mnie zastanawia - teraz władza będzie miała pod kontrolą tvp i będzie w sojuszu z tvn. Z tego wychodzi, że z tv będzie płynąć jedyna słuszna narracja.. Z jednej strony, to yebac tvpis, ale z drugiej strony, to był jakiś podział, zwolennicy tuska, oglądali tvn, a zwolennicy kaczora tvpis.. Tak myślę.. bo mój stary jest trochę pisowcem (trochę bardzo xD), i dziś powiedział, że nie będzie tuska słuchać i siedział
@Creon: https://businessinsider.com.pl/prawo/jak-minister-kultury-bartlomiej-sienkiewicz-przejal-kontrole-nad-mediami-publicznymi/w3q39lm

Prof. Katarzyna Bilewska, adwokat i partner w kancelarii BLSK Legal, dodaje, że obecny minister kultury zaczął realizować wyrok TK. — Uznał, że nie obowiązuje ustawa o RMN, bo TK uznał je za niekonstytucyjne, ale z drugiej strony nie ma przepisów pozwalających KRRiT powołać zarząd, one zostały uchylone. W efekcie minister kultury skorzystał z luki legislacyjnej i zastosował bezpośrednio Kodeks spółek handlowych


Na granicy prawa, tam nie było działania na
@rzuf22 a to tak, ja w ogóle nie mam zamiaru bronić tvpisu xd
Tylko właśnie mam obawy, że będzie z telewizora wylewać się jedyna słuszna partyjna prawda..., ale może za wcześnie na takie rozkminy, dajmy szanse nowej władzy.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Creon: bo to nie o TV chodzi nawet ko tylko o obsikanie terenu, okazanie władzy. Dojeżdżanie watahy jak to robił PiS tak to robi KO.

To nie jest jakaś już polityka tylko to regularna wojna między dwoma ugrupowaniami które się nienawidzą i z tą nienawiścią dzielą też naiwnych ludzi.

Osobiście jeśli chodzi o to całe TVP na stałe wpisał w konstytucję, że tydzień podzielił przez ilość partii będących w sejmie i
@Aquamen: właśnie dlatego mam trochę obawy, co przyszłość przyniesie.. Jakby te 2 partie chodziarz posuwały się naprzód w swoich standardach to jeszcze spoko.. ale chyba jeszcze daleko nam do tego (pomijając 500 plus, bo wydaje mi się, że tego nowa władza wyjątkowo nie zaora xd)
Tylko właśnie mam obawy, że będzie z telewizora wylewać się jedyna słuszna partyjna prawda


@Creon: obawy też mam, bo pis stworzył precedens, że tak się da i nie ponieść za to konsekwencji. Aczkolwiek mam nadzieję, że w związku z innym typem elektoratu (mniej betonu, więcej ludzi po prostu #!$%@? na pis, niesympatyzujący z PO, po prostu głosujących na mniejsze zło), oraz tym, że nie są jednolitym bytem w rządzie, będzie po