Wpis z mikrobloga

#praca zastanawia mnie jak ludzie potrafia przezyc za 5-6k miesiecznie do tego wynajmujac mieszkanie. Pracuje w it, zarabiam ponad 20k (razem z zona 25k) na msc i fakt ze 7-8k nadplacamy kredytu co miesiac to nadal pozostaje nam 15k. Mamy dom, za prad nie placimy (fotowoltaika), po knajpach nie jezdzimy, wakacje raz w roku, auta dwa juz nastoletnie, a wcale wiele co miesiac nie zostaje - jak Wy to robicie?
  • 25
5-6k miesiecznie


@W_nocy_x3: Panie, przecież to majątek, jak kilka milionów Polaków zarabia mniej niż 3,5k na miesiąc.
Już mówię - czynsz z wodą 900 zł
Paliwo 300-400 zl
Prad 200 zl
Gaz, telefon - 100 zl
Środki czystosci ok 100 zł
_______________
W sumie: 1700 zł.

Zostaje jeszcze 1500 zł na jedzenie, ubrania i kupno 25 letniego Seicento za 3000 zł.

Jak się nie jest frajerem, który nabija kieszeń Januszowi płacąc
@CX570: a co jesz np? Bo ja jak ide do lidla to paragon 300-500zl. Za co idziesz chocby do stomatologa? Ciuchow nie kupujesz? Do kina nie chodzisz? Prezentow na jakies urodziny/swieta nie dajesz?
Za co idziesz chocby do stomatologa?


@W_nocy_x3: Stamotolog jest za darmo. Nie ma problemu, żeby z tyłu mieć darmową srebrną plombę, której nie widać, a tylko z przodu dać sobie tą płatną żeby było estetycznie.

Bo ja jak ide do lidla to paragon 300-500zl


@W_nocy_x3: Widać kupujesz drogie i nieopłacalne rzeczy. Za 500 zł to masz jedzenia na 2 tygodnie.

Ciuchów nie kupujesz?


@W_nocy_x3: Dżinsy koszt 50-100 zł, koszulka
@CX570: czy ja wiem... jemu duzo miesa, ryby a tak to standard - jajka, maslo, ser, jogurty, woda mineralna - nic wielkiego ale w skali mkesiaca wyjdzie z 1.5-2k. Dodatkowo co miesiac wpadnie jakis wydatek typu ubezpieczenie domu/auta, przeglad auta albo mechanik, podatek od nieruchomosci, lekarz prywatnie itp.
lekarz prywatnie


@W_nocy_x3: Lekarze sa za darmo.

podatek od nieruchomosci


@W_nocy_x3: 500 zł na rok?

przeglad auta albo mechanik


@W_nocy_x3: Jak masz seicento, gdzie nowe drzwi wstawaisz za 100 zł, a tarcze i klocki to koszt 150 zł to jednak koszty naprawy auta sa znacznie mniejsze.

jemu duzo miesa, ryby a tak to standard - jajka, maslo, ser, jogurty, woda mineralna - nic wielkiego


@W_nocy_x3: Ja ryb np
@CX570: no ciekawe z tymi lekarzami... mam dziecko dosc male i jak potrzebny jest lekarz bo np zapalenie ucha to nawet prywatnie jest ciezko ogarnac wizyte tego samego lub kolejnego dnia. Ogolnie to chyba musze dobrze przeanalizowac swoje wydatki.