Wpis z mikrobloga

Wczoraj @LebronAntetokounmpo wywołał dyskusję o przebudowie Placu Społecznego, a przecież pomysł na Plac powstał już ładnych kilka lat temu. W komentarzach wraz z @Darth_Gohan wróciliśmy to zapomnianej już koncepcji Śródmiejskiej Trasy Południowej. Otwieram zatem nitkę projektów wrocławskich, które nigdy nie wyszły z fazy pomysłu lub obietnicy wyborczej. Nie tylko brakiem tramwaju na Jagodno Wrocławskie obietnice i pomysły na rozwój stoją.

Jakie projekty upadły, a pewnie ich pomysłodawcy już nawet o nich nie pamiętają? Wrzucajcie plany, wizualizacje etc.

Zaczynam:
1. Tramwaj wodny
2. Kładka z Promenad Wrocławskich na Karłowice (to jest hit, wygumkowany temat, nie da się już prawie nic znaleźć na ten temat)
3. Galeria handlowa przy stadionie miejskim

Biorę po 200gram karmy dla kota wrocka od każdej drużyny i słucham państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wroclaw
Iudex - Wczoraj @LebronAntetokounmpo wywołał dyskusję o przebudowie Placu Społecznego...

źródło: comment_1672890453BQonJIVZEL8jEbq1kUC216

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
ale że budowy metra nie wymieniłeś?


@Rad-X: Dodałem na grafice, żeby naprowadzić na odpowiedź ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Iudex: Kładka z Trestna na Wyspę Opatwicką, wody polskie powiedziały, że udostępnią teren jeżeli miasto będzie chciało wybudować kładkę. Łysy łeb skomentował to w którejś audycji radiowej "kładki sradki"
  • Odpowiedz
@Iudex: ojej otwierasz puszkę pandory

trasa czeska to to co mi pierwsze do głowy przychodzi na równi z ŚTP
wszelkie projekty kolejowe, rozbudowa estakady o czwarty tor, budowa przystanków kolejowych w centrum miasta
tramwaj na ołtaszyn
centrum południowe czyli niezrealizowane wysokościowce
  • Odpowiedz
  • 1
ojej otwierasz puszkę pandory

Tak, a co chodzi? xD

trasa czeska to to co mi pierwsze do głowy przychodzi na równi z ŚTP


@puexam: O co z tym chodziło, przypomnisz? Bo nie pamiętam tego tematu w ogóle.
  • Odpowiedz
@Iudex: ja czasem myślę że te linie kolejowe we Wrocławiu są raczej przekleństwem tego miasta.
Jagodno jest sparaliżowane wiaduktem, Boya Zieleńskiego skutecznie #!$%@? Karłowice.

Odległości pomiędzy ulicami "szprychami" (Grabiszyńska, Strzegomska, Legnicka) na zachodzie to jest jeden wielki żart, podlany wielkimi terenami ROD zamiast przynajmniej ogólnodostępnymi Parkami.
  • Odpowiedz
ale tego ostatniego odcinka to chyba jeszcze dobrze w planach nie ma


@Iudex: @Rad-X w życiu o tym odcinku nie słyszałem i nigdy wzmianki o nim nie widziałem, więc on chyba nie ma nawet etykiety mitu miejskiego
  • Odpowiedz
@Rad-X: Najbardziej mi się podoba, że obecnie działkowicze dostali zajebiste połączenie tramwajowe na Dlugiej. Ten teren powiniein być normalnie parkiem, albo iść pod zabudowe (nie wiem jak tam dokładnie idą korytarze powietrzne więc nie będę mówił, że tak musi być).

@Iudex Czego oni tam nie opowiadają w tych artykułach. Boya Żeleńskiego to jest naprawde już legenda.

@Wychwalany Z Trasą Krakowską to zostawili akurat rezerwę pod rozszerzenie Opolskiej więc w teorii nawet jej tak
  • Odpowiedz
tego ostatniego odcinka to chyba jeszcze dobrze w planach nie ma, nie?


@Iudex: ostatni odcinek, tj. od Zalesia na Psie Pole to został najprawdopodobniej oddany firmie (a przynajmniej tak mówili dosyć znaczący tam ludzie), która jest w miejscu teoretycznego mostu. W tej chwili w tym miejscu stoją tylko ruiny oznaczone na gmaps jako Stara Papiernia, ale plany są duże co do niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rezerwę pod rozszerzenie Opolskiej


@Darth_Gohan: rezerwa jest na przedłużenie tramwaju do Księża Wielkiego (a były głosy że i do Radwanic). Natomiast nigdy nie słyszałem o poszerzaniu Opolskiej. Tu nawet chodników nie chca zrobić, a ściezki rowerowe są w marzeniach lokalsów od wielu lat. Nie ma miejsca na zatoczki autobusowe. Starania sa o zrobienie z Opolskiej ulicy osiedlowej a ruch miałby iść trasa krakowska.
  • Odpowiedz
raczej dla żartu nie zrobili tutaj 2 pasmowej drogi zmieniającej się w osiedlową uliczkę...


@Rad-X: tą północną część zrobią, trwają prace. Nie słyszałem nic o odcinku przez Kowale i Zacisze
  • Odpowiedz