Wpis z mikrobloga

Szukam następującej gierki:

- dosyć krótka (żeby intro do faktycznej gry nie zabierało stu lat jak w Hogwarts legacy np)
- łatwa (żeby nie wymagała jakoś dużo skilla, myślenia - taki nowszy AC czy "filmówki" od Sony się wpasowują)
- musi być zajebiście klimatyczna, żeby móc się wczuć w świat (Skyrim, RdR2, dishonored się wpasowują). Nie musi mieć specyficznego klimatu, musi mieć go na zajebiście wysokim poziomie.
- nie może być minimalnie straszna (wszystkie horrory, stalkery odpadają :c, senua też, chociaż punkt 3 spełnia idealnie)
- grafika ładna (niekoniecznie uber dokładna, ale ładna)

Najważniejszy jest punkt trzeci i 4. Preferowany klimat to coś ala Skyrim (krajobrazy północy, lasy, genialna muzyka), a jakby się działo w krajobrazach Ameryki płn (rdr2) to jeszcze lepiej.

Gameplay nie jest aż tak istotny - tzn czy to open world arpg, czy fps. Sam gameplay loop może być nawet nudny, jeśli klimat rekompensuje.

Ideałem byłby krótszy rdr2 xD ale chyba nie ma. Może być na #pcmasterrace lub #xbox

Będę wdzięczny za propozycję, muszę coś na święta ogarnąć.

#gry
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegrywek123: dla fajnych widoczków i klimatu (np ładnie zrobiony las) to kingdom come deliverance?
Ten novy avatar podobno ładnie wygląda graficznie, dżungla, góry, ludzie chwalą ale jeszcze nie grałem.
Fajną grafikę i klimat ma robocop rouge city (da się klucz za stówkę kupić) - strzelanie i gameplay trochę vitage drewniano ale gra zaskakująco ładna, właśnie od wczoraj sobie gram.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: kingdom za trudne, na mordę będę dostawał XD i za długie, tzn zanim się dobije do punktu w którym jest fajnie, to minie mój czas przeznaczony na grę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ooo, Avatar, zajebisty pomysł, nie pomyślałem o tym, a faktycznie, łapie się.

@imperjo spoko luz, do tej pory, moją top propozycją jest AC Valhalla, ale sam dodatek Dawn of Ragnarok.
  • Odpowiedz
Brzmi jak cyberpunk tylko sceneria się nie zgadza. A z GPT dostałem coś takiego:

Na podstawie Twoich preferencji, oto kilka gier, które mogą Ci się spodobać:

The Witcher 3: Wild Hunt - Gra ta oferuje bogaty świat pełen północnych krajobrazów i lasów, przypominających Skyrim. Jest to gra RPG z otwartym światem, ale jej fabuła jest angażująca, a świat gry pełen jest klimatu. Grafika jest ładna, a muzyka genialna.

Assassin's
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: no w sumie AC valhalla ma ładne widoczki i nie była złą grą (choć mi się najlepiej grałą w tą cześć z grecją)
Jak masz mocny PC to witcher3 next gen z odpalonym RT wygląda bardzo fajnie, ostatnio przeszedłem sobie jeszcze raz. Warto dorzucić sobie też mody (są jeszcze lepsze, dokładniejsze textury wszystkich twarzy i npców) i pobawić ustawieniami.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: RoboCop, the last of us part 1, mafia define edition, fable, sleeping dogs, Spiderman

A tu w które nie grałem: gearsy, plague tale, tomb raider, Control, Alan wake 2

Jest tego trochę, sam ma listę takich gier , tylko, że trudniejsze też lubię returnal, sifu itp
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Deus Exy są całkiem proste ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasem wywiąże się jakaś s---------a ale klimacik jest znakomity. Jak chodzi o spacerówki to studio Frogwares ma serię z Sherlockiem Holmes a Big Bad Wolf zrobiło The Council, które teraz jest na promce za 10zł. Dziwne, że jeszcze nikt nie wymienił The Vanishing of Ethan Carter. Microids Studio Lyon ma jeszcze grę na podstawie Morderstwa w
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Horizon Zero Dawn? Ładne widoczki, fabuła dość dobrze napisana, świetna ścieżka dźwiękowa, bez straszenia.
Detroit: Become Human? Portal 2? xD

The Vanishing of Ethan Carter.

@Pandillero: Z
  • Odpowiedz
@kosmo1989: cyberpunk jest idealny, ale z miesiąc temu skończyłem DLC i nie mam ochoty na powtórkę. ACki własnie znam dośc dobrze niestety

@Megawonsz_dziewienc @tellet oo, horizon faktycznie będzie dobrym wyborem, dopiszę - powiedzcie mi proszę tylko, jak tam wygląda z długością? Estymuję, że będę miał jakieś max 20h na grę, zdążę się w ogóle wbić w świat?

@thewickerman88 wieśmaka znam na pamięć,
  • Odpowiedz