Wpis z mikrobloga

@villager: sami w WER odprawiają wg deklaracji celnej wysyłającego i płacisz przy odbiorze, jeżeli są upierdliwi i mają czas lub wątpliwości to zatrzymują i wysyłają pismo do ciebie.
@sberatel no dobra, ale niektórzy co podawali maila dostawali później "prośby" prosto z urzędu skarbowego o screeny z aukcji zanim rozlicza przesyłkę. I to o #!$%@? z aliexpress.

Zastanawia mnie od czego to zależy?

Zgłoszenia upoważnienia poczcie raczej nie omine, bo będzie powyżej 150 eur ale mniej niż 1000
@villager:
Po pierwsze, to raczej nie paczka, tylko list (nr listów zaczynają się od L, R, V, U, a paczek od C, E, H, nie ma od tego wyjątków).
Po drugie, jak będzie taka potrzeba, abyś musiał złożyć pełnomocnictwo dla Poczty, to zostaniesz o tym powiadomiony. Urząd Celno-Skarbowy wyśle pismo na podany adres odbiorcy, ewentualnie dostaniesz mail (jak był podany).
@pcela to paczka C, myślę że nie ma co czekać na zawiadomienie w skrzynce, lepiej ich uprzedzić i paczkę odblokować. Przecież wiem, że na deklaracji jest powyżej 150 eur
@villager: to było kiedyś obecnie pierdoły z aliexpress są odprawiane przez wysyłających włącznie z deklaracją VAT i potwierdzeniem zapłaty a to czy i jak paczka w kraju będzie odprawiona zależy tylko i wyłącznie od pracownika WER. Poczekaj do wieczora bo możesz mieć status zwolniona w każdej chwili i paczka po odprawie pójdzie dalej.
@villager:
To screen z Alipaczki. Oni pobieraja dane po API emonitoringu, gdzie jest więcej danych niż na stronie www.
Co do upoważnienia, to jak kiedyś je składałeś, to jest ono ważne do odwołania.
@pcela rozumiem że nie będą mnie wypytywać o tą konkretną paczkę tylko wprowadza i tyle? Może nie mówić nic o paczce, żeby nie szukać zaczepki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@pcela: wysłali ją w nocy z WER Warszawa na WER Zabrze i od tego czasu cisza - ale idę dzisiaj po południu ich upoważnić, no bo raczej nie przepchną nic sami xD

a to Zabrze to oprócz tego że lubi się zajmować cleniem przesyłek, to jest też blisko mojego domu

zaskoczyło mnie to troche, bo nie wiedziałem że ta paczka moze się wgl "ruszyć" - myślałem że ją celnicy aresztują w
@pcela jak przysłali zawiadomienie z weru - to typowe z szablonu, i jeszcze papierami do wypełnienia. Jest szansa że samo upoważnienie spowoduje że oclą to w oparciu o deklaracje na paczce, czy już koniecznie jesteśmy w trybie spowiadania się z zakupami ze screenami i potwierdzeniami przelewu? (_ )
@villager
Jak proszą o screeny i potwierdzenie płatności, to niestety musisz im to wysłać. Jakby chcieli clić w oparciu o deklaracje z paczki, to by nie słali pisma.
@villager
UCS ma wiele różnych szablonów. A pełnomocnictwo dla PP do reprezentowania adresata przed Urzędem Celno-Skarbowym można złożyć tylko w placówce własnej PP.