Wpis z mikrobloga

@grzegoor nie ma to dużego znaczenia, bierz ten co tanszy, u mnie h+h. Dachówka u mnie cementowa - jest cięższa wiec wymaga solidniejszej konstrukcji ale za to jest mniej odpadu bo ceramiczna lubi się krzywić
czy cementowa?


@grzegoor: a nigdy w zyciu nie polecam, juz lepsza blacha. Peka jak wafelek, zarasta mchem w ciagu 2-3 lat. Tylko dobrej jakosci ceramika (albo blacha po "taniosci")
>czy cementowa?


@grzegoor: a nigdy w zyciu nie polecam, juz lepsza blacha. Peka jak wafelek, zarasta mchem w ciagu 2-3 lat. Tylko dobrej jakosci ceramika (albo blacha po "taniosci")


@Pwado Chyba Euronit czy inne najtańsze gówno, lub cementowa płaska która rzeczywiście umie pękać ale płaska ceramika wcale nie jest wytrzymalsza.
Ojciec jako dekarz przez 15 lat pokrył ze 150 dachów cementowym Braasem i nigdzie nie ma jakichś większych problemów. Czasami mu
@Zabi96: pewnie sa jakies produkty premium, nie wiem, pisze z wlasnego doswiadczenia, gdzie deweloper postawil 20 domow pokrytych dachowka betonowa (falista). Po 2-3 latach wyglada jak chata gandalfa burego w lesie (mimo braku drzew w okolicy, nawet od strony poludniowej). Gdy sasiedzi montowali panele foto to dachowki pekaly masowo i duzo bylo juz peknietych (pewnie od wiatru/pracy wiezby). Mam w okolicy sasiadow z blachodachowka i dachowka ceramicza i przepasc jest ogromna.
  • 0
@Zabi96: rozmawiałem z dostawcą i wybór padł na betonową właśnie z powłokami o których wspominasz. Natomiast teraz pojawia się dylemat - płaska czy falista. Falista ponoć 1-3 zł na szt. wychodzi taniej, z producentów cementowych poleca Creatona lub Braasa. Czy są jakieś duże różnice w eksploatacji/utrzymaniu między płaską a falistą? W kwestii wizualnej nie mam żadnych preferencji.

W necie ciężko znaleźć jakieś jednoznaczne porównanie pros and cons.

Wołam też @bb89 bo
  • 0
@bb89: czytałem o tym, że potrafi być widać każde pofalowanie pod kątem i może to irytować. Żona stwierdziła że klasyczna jej się bardziej podoba, mi to obojętne wizualnie, cena za falowaną niższa, więc chyba decyzja podjęta, ale jeszcze czekam na wycenę i poczytam opinie. Dzięki za wpis
@grzegoor: Ojciec aktualnie kładzie Creatony bo deweloper dostał lepszą cenę i przerzucił się z Braasa i wspominał że ogólnie Braas był chyba trochę lepszy, mniej się kruszył lub pękał przy docinkach lub wierceniu. Dodatkowo Creaton chyba od niedawna ma swój odpowiednik "Cisara" czyli dodatkową powłokę ochronną.
Co do płaskich (Brass Teviva, Creaton chyba Kapstadt) to bez wątpienia imo wyglądają lepiej, modniej i bardziej nowocześnie, jednak są bardziej kruche, pękają podczas chodzenia
  • 0
@Zabi96: @bb89: Poprosiłem o wycenę trzech modeli:

- Creaton Goeteborg (z powłoką Duratop Pro)
- Braas Bałtycka (z powłoką Cisar)
- Braas Celtycka (z powłoką Cisar)

Tu chyba za bardzo nie ma co dywagować, wszystko zostało już powiedziane - teraz wygra cena, przy czym jeśli będzie niewielka różnica to chyba weźmiemy Braasa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może pytanie jeszcze - warto dopłacić do dachówek bocznych (wykończeniowych)
  • 0
@Zabi96: @bb89: zamówiłem Braasa Bałtycką w graficie z dachówkami bocznymi - wyszło chyba ~3,5k więcej niż przy blasze, ale będę miał święty spokój jeśli chodzi o 'obróbkę' i ew. pomyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję za doradztwo!