Wpis z mikrobloga

@Krystyna86: Każdy ma inną strategię :-)
Ale z moje doświadczenia podzielę się tym, że na Nauvis robię sieć pociągów w cityblock i przygotowuje zestawy dział, któe strzelają surowcami potrzebnymi na przyszłe planety "ościenne" produktami którymi da się strzelać.
Równolegle do tego przygotowuje po jednej rakiecie per planeta, która dostarczy produkty, którymi działa nie strzelają.
Potem zasiedlam planety ościenne, aby mieć surowce (nowe rudy) które są potrzebne do następnych pakietów naukowych.

Z
DLC będzie się opierało o ten mod


@cvany: na pewno? z tego co kojarzę z jakichś FFF to mają one mieć zupełnie różne mechaniki, a jedynym wspólnym elementem ma być motyw kosmosu, ale zrealizowany zupełnie inaczej
@Krystyna86: Robiłem główną bazę na Nauvisie i stamtąd startowały rakiety z paliwem i częściami do rakiet. Dodatkowo do każdej planety były ustawione 4 działa które na bieżąco je zaopatrywały w żelazo, lód i uran w celu produkcji energii. Infrastrukturę wydobywczą stawiałem raz a do głównej bazy rakietami wracały czyste rudy. Przerabianie ich na innych planetach jest dla mnie bez sensu, biorąc pod uwagę ile półproduktów do tego trzeba. Później wraz ze
Tran_Soptor - @Krystyna86: Robiłem główną bazę na Nauvisie i stamtąd startowały rakie...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-09-28 10-16-10

Pobierz
@Tran_Soptor: Przy robotach nie miałeś problemu z tym że się niszczyły, a do tego gra spowalniała w późniejszym czasie ?
Nie wyobrażam sobie robić tego wszystkiego bez pociągów.
Produkcję zawsze robiłem na planecie z surowcem -> wymieszanie Space Exploration z Krastorio2 daje większe możliwości, aby się to opłacało.

@Krystyna86 - jak widzisz są różne podejścia :D
Supaplex - @Tran_Soptor: Przy robotach nie miałeś problemu z tym że się niszczyły, a ...

źródło: asa

Pobierz
@Supaplex:

Przy robotach nie miałeś problemu z tym że się niszczyły, a do tego gra spowalniała w późniejszym czasie ?


W szczycie pracowało około 3K robotów. Gra później spowolniła ale uważam że jest to wina tego że absolutnie wszystko stawiałem na logice. Miałem jedną uniwersalną stację załadunkowo-wyładunkowo-płynową w której tylko ustawiałem czego potrzebuję. Zresztą później największym problemem były korki na Nauvisie i pojawiające się z nikąd wąskie gardła. Chociaż biorąc pod
Tran_Soptor - @Supaplex: 
Przy robotach nie miałeś problemu z tym że się niszczyły, a...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-09-28 10-17-45

Pobierz
@Tran_Soptor: Tam gdzie się dało robiłem czerwone moduły i niebieskie w radionadajniki. Zawsze to mniej zasobów potrzebnych na produkcję elementu, a przy zastosowaniu radionadajników mniej asemblerów które zużywają UPS'y. Jak się to zacznie wymnażać razy ilość półproduktów potrzebnych do uzyskania wszystkich kosmicznych pakietów, robi się niezła oszczędność i jednego, i drugiego. Dlatego wszystko co dało się produkować na Nauvius z modułami czerwonymi, produkowałem tam i zawsze w najwyższym możliwym tierze. U
Supaplex - @Tran_Soptor: Tam gdzie się dało robiłem czerwone moduły i niebieskie w ra...

źródło: asa

Pobierz