Wpis z mikrobloga

#medycyna czesc pisze tutaj bo moze mial ktos cos podobnego. Od kilkunasty miesiecy co jakis czas powraca taki palacy bol brzucha po prawej stronie i na srodku oraz idacy do odc ledzwiowego plecow. Po jedzieniu na chwile przestaje i za jakis czas znowu wraca. Nie mam zadnych nudnosci, wymiotow, wyprozniam sie w miare regularnie, jedynie co to gazy czasami sa dosc intensywne xd. Bol jest przez kilka dni maks tydzien i na jakies 2/3 miesiace znika. Bylem z tym dawno temu u lekarza ale mialem wtedy duzo stresu, opowiedzialem mu cala historie, zrobilem usg brzucha i wszytsko bylo ok. Dostalem xanax i chydroxyzyne na uspokojenie i jakies leki jeszcze na brzuch. Ale stres sie juz dawno skonczyl a bole dalej powracaja, czytalem ze moze byc to woreczek, wrzody, cos z jelitami lub trzustka. Teraz sie zaczynam zastanawiam czy moze nie powinienem odstawic na jakis czas miesa i zobaczyc co sie bedzie dzialo. Mial ktos podobne objawy albo jest tu ktos kto moze ma jakies pojecie? #gastrologia #lekarz #dietetyka
  • 10
@hora_guowa dawaj znać jak tam, bo ostatnimi czasy również mam cholerne bóle. Nagłe, nie spowodowane niczym. Podsunales mi opcje na stres, ale czy wymaga to rzeczywiście xanaxu? Nie pomoże jakiś nervosol?
Po jedzieniu na chwile przestaje


@hora_guowa: :) To tasiemiec:) Poważnie to oczywiście profesjonalna diagnostyka lekarska, a może po prostu coś tam w diecie nie halo. Nie jemy i pijemy jednocześnie.
@hora_guowa nie ma czego się bać. mi gastrolog wypisał z narkoza. wiec mnie uśpili, zrobiło gastroskopie, wywieźli do jakiejś sali, szybko się obudziłam i nic negatywnego mie czułam. myslalam, ze spałam ze 3 minuty. wiec poproś może gastrologa o te narkozę
@hora_guowa: Bo przesadne rozwodnienie kwasu żołądkowego zakłóca trawienie stałego pokarmu, jak nie strawisz odpowiednio tego pokarmu w żołądku, to zakłócisz całe trawienie w jelitach, a dwa żołądek gwałtownie próbuje obniżyć ph kiedy popijamy płynem stały pokarm i tym można doprowadzić sobie do uszkodzeń ścian żołądka. Zresztą samo pić zbyt szybko też nie można.