Wpis z mikrobloga

#kontooszczedniosciowe #oszczedzanie #banki #bankowosc #kiciochpyta #finanse Hej Mirki, chciałem zapytać w jaki sposób oszczędzać na ten moment pieniądze żeby mieć je w przyszłości na wkład do kredytu na mieszkanie, ale też inne, mniejsze cele finansowe jak np. kupno samochodu? Miałbym zamiar notorycznie co miesiąc wpłacać tam 1-3 tysiące złotych aż do czasu jakby coś sensownego się uzbierało. Mieszkanie chciałbym kupić w przeciągu MAKSYMALNIE 5 lat od teraz, samochód gdzieś w ciągu 2024, inne rzeczy.. jak będzie trzeba. Zwykłe konta oszczędnościowo wyglądają słabo, ale lepiej niż nie robienie nic. Konto mieszkaniowe spoko, z tym że środki wsadzone na takie konto można wykorzystać tylko i wyłącznie na zakup mieszkania z tego co rozumiem. Nie do końca rozumiem obligacji. Wymiana PLN na inne waluty długoterminowo to też jakieś tam ryzyko, dolar raz tu raz tam, euro różnie. Głupio mi tak pytać na wykopie ale edukacja finansowa właściwie zerowa i nie wiem gdzie szukać, co robić, jak podjąć decyzję w jaki sposób oszczędzania pójść ( ͡° ʖ̯ ͡°) także to nie bait
XkemotX - #kontooszczedniosciowe #oszczedzanie #banki #bankowosc #kiciochpyta #finans...

źródło: temp_file2327460369166947462

Pobierz
  • 3