Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #programista15k zwracał kiedyś monitor zakupiony na firmę?

Wyczytałem też, że:

Zmiana w prawie obejmuje towary zakupione jako osoba prawna lub jako osoba fizyczna na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej, jednak przedmioty te nie mogą mieć charakteru zawodowego. Oznacza to, że możliwość ewentualnego zwrotu dotyczy wyłącznie rzeczy, które będą lub są związane z firmą, ale nie mają bezpośredniego związku z rodzajem działalności.

Przykładowo, jeśli jednoosobowa działalność gospodarcza polega na świadczeniu usług fryzjerskich, nie będzie można zwrócić zakupionego kompletu narzędzi do strzyżenia czy suszarki do włosów.

Jednak w sytuacji, gdy na fakturę zakupiony zostanie ekspres do kawy czy zegar na ścianę, możliwość zwrotu będzie już przysługiwać. W takiej sytuacji są to towary, które co prawda będą funkcjonować w ramach prowadzenia działalności gospodarczej jako wystrój czy udogodnienie dla klientów, jednak nie są one ściśle związane z charakterem zawodowym przedsiębiorstwa.

#jdg #it #firma
MrBanana - Czy ktoś z #programista15k zwracał kiedyś monitor zakupiony na firmę?

Wyc...

źródło: pl-uhd-u28r550-313969-lu28r550uqrxen-399187953

Pobierz
  • 4
@MrBanana: z jakiego powodu chcesz zwrócić produkt?

Jezeli od "tak" to sprzedawca moze odmowic zwrotu produktu jednakze gdy produkt nosi znamiona wadliwego to jest juz inna sprawa.

Generalnie nigdy nie mialem problemu ze zwrotem czegokolwiek w jdg.
@MrBanana: przy Allegro masz prawo do zwrotu bez podawania przyczyny do 14 dni od momentu zakupu, i kilka sklepów również przyjmują tą praktykę chociaż nie muszą (ale zdają sobie sprawę z tego że właśnie na JDG mają największy przychód [leasingi itd.)
W innych sklepach typu RTV czy tam AGD to zwracają produkt bez problemu.

Kupiłem klawiaturę z myszką w MediaCośtam, również mi nie przypasowała i normalnie przyjęli zwrot, zrobili korektę FV