Wpis z mikrobloga

Gitarowe mirki mam problem z podłączeniem gitary do kompa. Używam czegoś takiego: https://www.centerdi.pl/product-pol-1812-Zewnetrzna-KARTA-DZWIEKOWA-Muzyczna-5-1-7-1-zlacze-S-PDIF-usb-AK103E.html, ponieważ wejście Line-in w integrze mi umarło. Po podłączeniu słyszę gitarę w głośnikach, ale w ustawieniach dźwięku w opcji ''nagrywanie'' wejście liniowe jest podpisane jako niedostępne co sprawia, że programy emulujące przestery gitarowe typu: amplitube czy guitar rig, nie wykrywają mi gitary... Próbowałem grzebać, ale nic to nie zmieniło - nie wiem, o co tu chodzi. Macie jakieś pomysły?
#gitara #gitaraelektryczna
  • 6
@Noicozezebowniemam: 2 że gitary sie generalnie nie podpina pod wejscie liniowe bo ono nie ma wzmocnienia potrzebnego dla instrumentu (sygnał który puszczasz liniowo już powinien na wejściu być wystarczająco głośny, gitara taka nie będzie raczej)
@Theo_Y: @Zen_Monkey: Podłączyłem na chwilę pod wejście mikrofonowe i teraz wykrywa gitarę w guitar rig ale nawet po zaznaczeniu sterownika Asio jest ogromna latencja, szumy i buczenie. Powinno śmigać na line-in bez żadnego problemu - nie wiem, może tak karta nie daje rady. Chyba nic z tego nie będzie.