Wpis z mikrobloga

#olx Proszę o poradę.

Kupiłam przedmiot na OLX sprzedawca go nie wysłał w ciągu tych regulaminowych 72 godzin od daty potwierdzenia sprzedaży. Mimo upływu tego czasu na wysyłkę sprzedaż nie została anulowana i nie uruchomiono zwrotu środków dla mnie. Wygląda to tak, jakby sprzedawca mimo upływu czasu w dalszym ciągu mógł nadać paczkę. Jak wchodzę w szczegóły wysyłki to w dalszym ciągu jest napis: sprzedaż potwierdzona - paczka oczekuje na nadanie. Jak wchodzę w śledzenie tej paczki na Inpost to jest : "przygotowana przez nadawce". Miał ktoś może taki przypadek i wie kiedy faktycznie OLX w takich sytuacjach anuluje zakup? Gdzieś wyczytałam, że etykieta Inpost jest ważna 30 dni. Czy to oznacza, że sprzedawca ma jednak czas 30 dni aż do wygaśnięcia etykiety?

Pytam, ponieważ niestety przedmiot jest o wartości 2000 złotych i po zakupie sprzedający zaczął coś kręcić, zwlekać z wysyłką. Szczerze wolałabym w tej sytuacji żeby OLX jak najszybciej anulowało ten zakup i żeby pieniądze do mnie wróciły bo mam poważne obawy co do uczciwości tego sprzedającego.
  • 8
  • Odpowiedz
@Wopor: Jesteś pewna że upłynęło już 72 godziny? Po tym czasie już nie ma jak wysłać paczki i z automatu powinnaś otrzymać dyspozycję zwrotu środków, przy czym zwrot kasy możesz otrzymać po kilku dniach dopiero (do 7 dni).
  • Odpowiedz
  • 0
@fizzly: tak. 12 grudnia o godzinie 09:50 sprzedający zatwierdził sprzedaż. Wychodzi więc na to, że dzisiaj rano minęły 72 godziny od potwierdzenia mojego zakupu.
  • Odpowiedz
@Wopor: w razie czego masz jeszcze koło ratunkowe w postaci nie odebrania przesyłki (jeśliby ją wysłał). Jak to się stanie, to wraca ona do sprzedającego, a pieniądze wracają do Ciebie. Działa na pewno z Paczkomatem bo już mi ludzie takie numery robili.
Ale też myślę, że w ciągu dnia automat anuluje. Możesz dla pewności dopytać na czacie co się dzieje, może coś sensownego napiszą.
  • Odpowiedz