Wpis z mikrobloga

#pkp #intercity

Mirki, czy da się bilet eIC wymienić dwa razy bez zapłaty odstępnego (tj. wymienić bilet pierwotny, a następnie wymienić bilet wymieniony)?

Kupiłem bilety w dwie strony poprzez stronę www IC, ale nie mogę pojechać.
Kolejny przejazd pasowałby mi w lutym, a na mój termin sprzedaż biletów zaczyna się za m-c.

Pomyślałem: wymienię pierwotny bilet na jakiś termin w styczniu, a potem bilet styczniowy na odpowiadający mi termin lutowy.

Na stronie IC nie mogę nic znaleźć.

Jest artykuł sprzed 15 lat na stronie infor, że można wymienić tylko raz, potem naliczają opłatę. Trudno uznać go za wiarygodne źródło informacji:
https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/zwrot-i-wymiana/326846,Kiedy-mozna-zwrocic-bilet-na-pociag.html
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@throwawayaccount1:
Da się. Oczywiście wszystkie trzy muszą być zgodne co do stacji wyjazdu, stacji docelowej i ewentualnej ulgi.
Miałem wyznaczony termin spotkania z opłaconym przez organizatorów noclegiem na 13/14 maja i takie bilety kupione (13 maja przejazd tam, 14 maja powrotny). No i zdarzyło się, że organizatorzy odwołali: przesunęli na lipiec.

Bilet z 13 maja wymieniłem na jakąś późniejszą datę (12 czerwca), a ten z kolei - na 30 dni przed podróżą - na 8 lipca.
Bilet powrotny z 14 maja wymieniłem na 12 czerwca, a potem - na 30 dni przed podróżą - na
  • Odpowiedz
Dziwne, u mnie działa


@potrzebie:

da się. Nie ma ograniczeń w zakresie liczby wymian


@wykopnet: Dziwne. Całkiem niedawno (max pół roku temu) wymieniłem bilet na złe połączenie i nie dało się dokonać ponownej wymiany. Musiałem zwrócić i kupić nowy bilet.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker @sztach
Mimo że trochę czasu minęło, pomyślałem, że zawołam.

Ten sam bilet udało się wymienić kilka razy - łącznie rolowałem termin przejazdu ponad 2 m-ce, dzięki czemu nie zapłaciłem odstępnego. Właściwie zapłaciłem mniej, bo za ostatnim razem wymieniany bilet kupiłem w pierwszym możliwym terminie, co wiązało się ze zniżką, a pierwotnie takiej zniżki nie miałem.

Minusem całej operacji jest możliwość kupowania biletów maksymalnie na miesiąc do przodu, co powoduje konieczność pamiętania, żeby wymienić bilet kilka razy, jeżeli roluje się termin ponad
  • Odpowiedz