Wpis z mikrobloga

Paka na #wykopaka idzie jutro w świat (bo dzisiaj nie zdążyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), ale w międzyczasie, może ktoś się zainteresuje i chce być "współmikołajem" dla grupki biednych dzieci z małej rumuńskiej wioseczki? O co chodzi?

W tym roku odkryłem Europejski Korpus Solidarności, który oferuje wolontariaty, które można odbyć w całej Europie, a które mają na celu nieść pomoc lokalnym społecznościom. Osoby poniżej 30 roku życia mają możliwość połączyć podróż z pomocą innym. Takim sposobem, we wrześniu, trafiłem do Rumunii, gdzie razem z innymi wolontariuszami pomagamy lokalnej społeczności w wiejskich szkołach w okręgu Harghita, gdzie uczymy dzieci języka angielskiego, a także opiekujemy się nimi i spędzamy z nimi czas.

Do jednego z naszych „poszkolnych klubów” w miejscowości Cetatuia uczęszczają dzieci z rodzin wykluczonych społecznie, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego wpadłem na pomysł, żeby zebrać pieniądze specjalnie dla nich, by w te święta zaznały dużo radości.
Opiekujemy się tam 15 dziećmi w wieku 6-14 lat. W środę, 20 grudnia 2023 chcielibyśmy wręczyć im prezenty, ale jeśli się to nie uda do tego czasu, możemy im je wręczyć również w styczniu. W paczce dla każdego dziecka planujemy umieścić słodycze i spersonalizowane prezenty.

https://zrzutka.pl/rsea2y

#rumunia #swieta #pomagajzwykopem
Cukrzyk2000 - Paka na #wykopaka idzie jutro w świat (bo dzisiaj nie zdążyłem ( ͡° ʖ̯ ...

źródło: 939d72072fa81f00f74a64d7650ab4e7

Pobierz
  • 3