Wpis z mikrobloga

  • 10
@LebronAntetokounmpo sąd dyscyplinarny przy izbie jest sądem, ale wewnątrzkorporacyjnym, tylko dla adwokatów. Postępowanie prowadzone jest według prawa o adwokaturze i kpk, więc od sądu powszechnego niczym się nie różni. Poza podsądnymi.
  • Odpowiedz
  • 1
@LebronAntetokounmpo a co art. 175 konstytucji ma do sądów korporacyjnych? Dlatego nazwałem sąd dyscyplinarny sądem wewnątrzkorporacyjnym, nie jest to sąd w rozumieniu art. 175 konstytucji. Ale dla adwokatów ma równorzędne znaczenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@LebronAntetokounmpo spytaj się jakiegoś adwokata czy oleje wyrok sądu dyscyplinarnego w swojej sprawie to dowiedz się czy jest to sąd, czy nie. EOT, bo twoja ignorancja, to dla mnie za dużo.
  • Odpowiedz
  • 1
@LebronAntetokounmpo nie, nie zakiwałem się, bo przeciętny obywatel nie odróżnia sądu dyscyplinarnego od sądu powszechnego i takie "niesprawiedliwe" społecznie orzeczenia wpływają na społeczny odbiór sądów. Nie ma znaczenia czy #wolnesady broniły sądów powszechnych bo dla Kowalskiego każdy prawnik w todze to kasta. Jako członek jednej z tych kast, powiem że ma trochę racji.
  • Odpowiedz