Wpis z mikrobloga

Stoję przed kupnem klawiatury mechanicznej z Keychrona. Stoję przed dylematem wybrania switcha czerwonych lub brązowych? Jakieś sugestie? Czy jeśli nie miałem wcześniej mechanika to bez zauważalnej różnicy, bo do każdej się przyzwyczaję? Kwestie głośności pomijam, bo wiem że brązowe są ciut głośniejsze. Główne wykorzystanie to tylko pisanie, żadnych gier, ani nic.

#programista15k bo tylko do kodowania.
  • 10
@Mexii: czerwone są lżejsze i nie mają skoku, bo są linearne, brązowe są cięższe i mają skok bo są tactile. Kwestia gustu, ja do pisania uwielbiam tactile switche, bo dzięki skokowi dają uczucie takiej oldschoolowej maszyny do pisania i podoba mi się głośniejszy dźwięk.
@cutecatboy @TieTie dzięki za odpowiedzi, ja wiem że dosyć słabe pytanie, bo największą rolę tu odrywa gust i nawyki. Ale jak już inwestuje, to chciałbym raz i dwa lata spokoju aż gwarancją się skończy i pewnie się popsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie miałem do czynienia z brązowymi, ale na czerwonych bardzo często "ciężkie palce" klikają coś bez mojej świadomości. Najbardziej denerwujące to jest przy graniu i sterowaniu autem/postacią. Nie narzekam, ale daję znać, co u mnie występuje.
@Mexii: Jakby nie podpasowały to nie masz 2 tygodni na zwrot?

To co @ziolowow wymiania jako wadę czerwonych - ze latwo się klikają, to ja mówię odwrotnie, wada brązowych jest taka, że za ciężko się klikają i przy długim pisaniu palce się męczą.
@TieTie wybieram sobie prezent na święta, więc…. Tak głupio zwrócić prezent - wiesz o co chodzi haha :)
Zobaczymy, już wysłałem model, który sobie zażyczyłem. Moim zdaniem wszystko kwestia nawyku, ale zobaczymy czy się potwierdzi.