Wpis z mikrobloga

Propaganda na wykopie ma się świetnie.
Od kilku godzin wisi taki piękny fejk na mirko i zdobywa popularność.
Nie wiem dlaczego moderacja na to w ogóle pozwala.
W komentarzach niektorzy próbowali, w tym ja wytłumaczyć, że takie słowa nigdy nie padły. Bezskutecznie.

Użytkownik @melon_musk wrzucil cały fragment wywiadu z którego ten demotywator powstał.
Oczywiście sens został przekręcony do góry nogami, bo Hołownia powiedział coś kompletnie odwrotnego.

Proszę sobie przeczytać i porównać z tym demotywatorem. Ludzie, #!$%@?, naprawdę? To są wasze źródła informacji? Nie jest wam wstyd powielać takie głupoty odklejone oderwane od rzeczywistości?

Tutaj prawdziwy wywiad:

Węglarczyk: "Jeżeli jeden rodzic w tej szkole czuje się źle z powodu tego, że krzyż wisi..."
Hołownia przerywa: "...to większość powinna to uszanować".
Węglarczyk : "Czyli mówisz jednym słowem, że jeśli wszystkie osoby chcą..."
Hołownia: "Nie, ale ja nie mówię o jednomyślności, ja mówię o takim głębokim rozumieniu demokracji i wspólnoty. Jeżeli mamy różne zdania, to nawzajem uznajemy to, że te różne zdania mamy. I nawet jeżeli mi to nie przeszkadza, a komuś przeszkadza, to czasem powinienem ustąpić. I to będzie większy akt wiary i większy akt mojego humanizmu i chrześcijaństwa niż to, jeżeli będę w jakiś sposób sprawiał mu ból, przykrość lub cokolwiek jeszcze innego. To jest opowieść o tym, czy my umiemy budować realne wspólnoty, takie naprawdę realne, w których większość nie dyktuje mniejszości wszystkiego, co mniejszość ma robić, tylko zauważa - nawet jeśli jest większością - że mniejszość istnieje."

Onet rano 8.01.2020
Duszqable - Propaganda na wykopie ma się świetnie.
Od kilku godzin wisi taki piękny f...

źródło: Screenshot_20231214_121039_Chrome

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Duszqable obejrzałem sobie ten wywiad pod tytulem: "Szymon Hołownia: w relacjach państwo-Kościół sprawy zaszły za daleko"
Cytuje słowa Hołowni:

"To nie jest rola i funkcja prezydenta żeby uczestniczyć choćby w Eucharystii na początek sprawowania urzędu, co u nas ma miejsce, przemawiać z wałów Jasnej Góry, na różnego typu piegrzymkach albo innych obchodach... "

"Rzeczpospolita jest państwem świeckim..."

"Prezydent jeżeli chce to powinien mieć mszę w kaplicy..."

"Uczestniczyłbym w tych uroczystościach które dotyczyłyby
  • Odpowiedz
  • 0
@Zsieci: nie rozumiesz, że kontekst sytuacji ma znaczenie?
Odbywało się to co roku, Izrael czesto jam zarzuca antysemityzm.
Jak myślisz, jakby to zostało odebrane i jaki przekaz poszedłby w świat gdyby teraz, zwłaszcza teraz jak dzieje się to co się dzieje w Izraelu, nowy rząd przerwałby ta tradycje?

To tylko gest i tarcza na zarzuty o antysemityzm.
Zaś kosciol wpieprza się dosłownie w każdy aspekt życia w Polsce.
To nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Duszqable to byłby najlepszy moment, właśnie teraz, gdy nikt się przejmuje zarzutami o antysemityzm z racji tego co się dzieje w Gazie, żeby to zakończyć co i tak musi się stać jeśli mamy mieć państwo całkowicie świeckie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Duszqable jeśli już zostałoby to zauważone, w co wątpię, bo temat Gazy jakoś przycicha a przecież tam wciąż trwają działania wojenne, i Izraelowi nie zależy na rozgłosie w tej materii, to raczej jako sprzeciw dla masakry ludności cywilnej w Gazie i "faszystowskim" rządom Netanjahu. Nic zdrożnego. Poparcie dla Izraela jest w tej chwili rekordowo małe.
  • Odpowiedz