Wpis z mikrobloga

Mirki czy to możliwe, że laptop/prąd z domu niszczy mi zasilacze? Miałem 2 z baseusa usb C, wysiadły, myślałem, że to wina firmy bo baseus nie jest jakiś top, kupiłem belkina, 2 dni podziałał i wysiadł, objawy wszystkich takie same, przerywają ładowanie, ładują 1-2 sekundy i znowu przerywają. Ładowany był praktycznie tylko laptop dell vostro 3520, ale jak zaczęły się psuć to już każdy sprzet ładowały ciulowo. Ja już nie wiem co jest, czy mam takiego pecha czy faktycznie coś jest nie tak z tym laptopem/prądem w chacie.
Jak to zdiagnozować? Przez USB a ładuje bez problemu (baseus tak samo usb A ładował ok, usb C wysiadał)

#pytanie #prad #elektryka #elektronika #zasilacze
BananowyKrol - Mirki czy to możliwe, że laptop/prąd z domu niszczy mi zasilacze? Miał...

źródło: obraz_2023-12-14_110957829

Pobierz
  • 17
Jak to zdiagnozować?


@BananowyKrol:
Sprawdź moc zasilacza, powinien być nie słabszy niż 65W na samym porcie USB-C. Pewnie kupujesz takie, które dzielą moc pomiędzy USB-C i USB-A.
Potem można by rozebrać i sprawdzić co się w środku dzieje (przegrzewa się?). Tylko czy jest sens? Oddaj na gwarancji i kup następny.
Uporządkuj informacje bo we wpisie jest chaos.
Czy sprawdziłeś inne gniazdka? Masz jakiś miernik napięcia i natężenia?

Czy problem dotyczy gniazda w laptopie?
Może masz tam jakieś małe zwarcie na spinach?
@zetisdead: zasilacz ma 108W, laptop pobiera około 40-45W. Oddam i kupię następny ale to już chyba nie przypadek, że 3 zasilacze mi padły? Szukam przyczyny a nie tylko rozwiązania bieżącego problemu.

@hiperchimera Mam miernik, sprawdzałem napięcie w gniazdku cały czas jest 235V około, nic nie przerywa nie skacze, sprawdzałem też częstotliwość 50 Hz.
Sprawdzałem inne ale już po 'zepsuciu' się zasilacza i działa dokłądnie tak samo na każdym, do momentu zepsucia
@BananowyKrol: to się nazywa diagnostyka. Zadajesz pytania po to żeby namierzyć źródło problemu. Kolejny krok to potwierdzenie hipotezy, ale tego nie zrobisz bez dostępu do sprzętu i testów. Więc problemem jesteś tutaj ty. Nie masz wiedzy żeby pociągnąć temat dalej a ja nie mam szklanej kuli żeby Ci podać gotowe rozwiązanie.
@BananowyKrol: Nic nie ma na celu, czasami jest to po prostu brak czasu. W teorii obojętnie jaki przewód i ładowarka nie powinny się uszkodzić, a jedynie nie np. nie dać odpowiednich parametrów. Na przykład mam Thinkpada X270, który też ma USB C i gdy podłączałem słabsze ładowarki to wyświetlał mi komunikat, że nie wystarczy ono do normalnego korzystania i ładowania, a jedynie chyba do podtrzymania. Sama ładowarka po prostu nie powinna
odpowiedziałem Ci na pytania które zadałeś a mimo to olałeś temat.


Może dlatego, że nie chce mi się z tobą gadać? Albo jesteś nachalny?
Napisałem ci w pierwszej odpowiedzi co zrobić:

Oddaj na gwarancji i kup następny.

Podać ci numer konta do przelewu za konsultacje?