Wpis z mikrobloga

Ehh jutro wigilia firmowa. Dla mnie jeden z najgorszych dni w roku. Niby mogłabym nie iść ale to tylko pogłębi moją nienawiść do siebie. Chociaż po imprezie pewnie będzie podobnie..
Nie umiem w smalltalk, nie umiem w interakcje między ludzkie.
Chcę iść i się integrować ale doświadczenie podpowiada mi, że i tym razem będę tylko zamulał i czuł się jak piąte koło u wozu.

No cóż. Trzymajcie za mnie kciuki.


#pracbaza #pracait #praca #relacjemiedzyludzkie #introwertycy
miss-durniu - Ehh jutro wigilia firmowa. Dla mnie jeden z najgorszych dni w roku. Nib...

źródło: Guy-in-corner-of-party-meme-4w91j7

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@miss-durniu: Ja nie chodze na tego typu imprezy i nie narzekam.

BTW kumpel bedzie "dobrze" wspominal ta co byla tyzien temu. W drodze na wigilie zarobil 22 punkty i 2k mandatu :DDD
Nie do konca mu sie oplacilo jechac :DD
  • Odpowiedz
@miss-durniu dam Ci praktyczna radę, naucz się 5-10 tematów do rozmów, na każde na luzie kilka zdań a potem staraj się coś dopowiadac, tak wiem ze to nie jest łatwe i czasem a raczej często nie wychodzi to zupełnie naturalnie ale przynajmniej ludzie nie maja Cię za #!$%@? i buca, been there także tego. Powodzenia
  • Odpowiedz
@miss-durniu: wiesz w gimnazjum, liceum i na studiach byłem dusza towarzystwa, ale w pracy nagle się okazało, że są zupełnie inne kody towarzystwie i min od zera się uczylem small talku, a zwłaszcza aktywnego słuchania ludzi.

Bycie głośnym i przebojowym to wręcz utrudnia odnalezienie się w takich poważniejszych sytuacjach

Ogólnie to nie mówienie jest ważne tylko sluchanie i umiejętne zadawanie pytań
  • Odpowiedz
@miss-durniu w miare spersonalizowane pod znajomych żeby ich nie zanudzić, konkretna drużyna piłkarska, rower - trasy do jeżdżenia, wypady za miasto co ciekawego można zobaczyć niedaleko miasta (czy tam byli, czy kojarzą coś podobnego), fajne drinki jakie się piło albo ulubiony alkohol, piwo rodzaj piwa, samochody - temat rzeka
  • Odpowiedz