Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Czy kobiety powinny stawać w obronie religii które ich role ograniczają niemalże do prześcieradła? W judaizmie ich rola jest bardzo ograniczona islam to już w ogóle. Kasa misiu kasa.


@maciek-adamek: Praktycznie w każdej religii abrahamowej tak jest "misiu". To wynika z fundamentów religii abrahamowych.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Tyle że chrześcijaństwo na tle pozostałych religii pozwala kobietom na bardzo dużo. Przy dzisiejszych ambicjach płci pięknej to z tych trzech jedynie chrześcijaństwo daje sensowną furką na rozwój kariery itd. W judaizmie kobieta jest ceniona ale ma ona być kurą domową i ma być posłuszna mężowi - nie stoi na równi z nim. Islam to już wiadomo co. Więc wydaje się że lewica jeśli chce równości powinna pójść raczej
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Ale ja nie usprawiedliwiam tej akcji Brauna, nie powinien się on zdarzyć, tak jak ataki na świątynie..


@Mikolaj-Ulan4721: niby nie usprawiedliwiasz, ale uprawiasz fałszywy symetryzm, działający dziwnie w obronie brauna i zupełnym przypadkiem zawierający ludzi, których nie jesteś w stanie jednoznacznie określić.

No ja cię proszę. Podeślesz mi w końcu te przykłady?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Tyle że chrześcijaństwo na tle pozostałych religii pozwala kobietom na bardzo dużo.


@maciek-adamek: zacny fikołek, "może moja religia jest c-----a dla kobiet, ale za to inne są gorsze" xD

Przy dzisiejszych ambicjach płci pięknej to z tych trzech jedynie chrześcijaństwo daje sensowną furką na
  • Odpowiedz