Wpis z mikrobloga

u kogoś religia wliczała się do średniej?


@Ogau: głowy nie dam, ale wydaje mi się, że PiS wprowadził to. Jeśli chodzisz na religię to ocena wlicza się w średnią.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: no chyba, że PiS coś zmieniło, ale za moich czasów to ja się na religii nawet nie pojawiałem, bo można było mieć i 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: No właśnie nie jestem pewien, Konkordat pozostawia wiele miejsca na interpretacje. Na przykład z artykułu 12 Konkordatu, punkt 1

1. Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci oraz zasadę tolerancji, Państwo gwarantuje, że szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.


Zgodnie z tym punktem nie ma podanego wymiaru
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: I git. Ja uważam, że religia powinna być nauczana w Polsce. To ważny element kultury Polski i Europy. Uważam, że powinno się skupić na uczeniu idei chrześcijaństwa, dziejów Jezusa, tego jak chrześcijaństwo wpłynęło na kulturę, politykę i życie. Należy bardziej się też skupić na innych religiach świata, jedna lekcja o islamie czy judaizmie to za mało. Dość uczenia modlitw na pamięć - od tego jest kościół i rodzina.
  • Odpowiedz
@Mankovich

religię ze szkół powinni całkiem #!$%@?ć


Spokojnie, po kolei.
Całkowite wyrzucenie religii wymaga większego nakładu pracy i logistyki. Ograniczenie to jeden podpis. Małymi kroczkami do celu:)
  • Odpowiedz
przecież tak jest od zawsze


@niedorzecznybubr: niby tak, ale dzieci w większości szkół są na nią zapisywane automatycznie, bez zgody rodziców. To rodzic jak się nie zgadza musi wykonać krok w postaci wniosku o wypis, a powinno być na odwrót
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: Religia powinna być standardowym przedmiotem nauczanym w szkołach. Tylko religia jak sama nazwa wskazuje powinna mówić o wszystkich religiach świata, a nie tylko jednej. Jest to bardzo ważna część świata (zarówno historyczna jak i aktualna).
  • Odpowiedz