Wpis z mikrobloga

  • 0
@KedzioRRz: Mam double-glazing. Temperatura około 22 stopnie. Wentylacja mechaniczna, ale jest strasznie głośna. Dlatego jest włączona tylko kilka godzin dziennie.
  • Odpowiedz
@groman43: ale you know ze są różne types of dehumidifiers? i ze mają swoje limits na performensach? musisz mieć ventilation drożne. jeśli masz dosc chilly na flacie to dew point jest tez lower i latwiej będzie o condensation na windowsach bo air nie jest capable do keepowania tak duzo moistura w sobie.
  • Odpowiedz
@groman43: grzać dużo, wentylować dużo, posiadać suszarkę bębnową do prania, gotując koniecznie załączać wyciąg, oraz wywentylowac kuchnię po gotowaniu jednocześnie grzejąc
Grzyb to problem biednych, bo im szkoda lub nie stać na wielogodzinne ogrzewanie.

Mówię z własnego doświadczenia.
Na mieszkaniu wynajmowanym jak rachunki były wliczone to grzaliśmy nonstop w starym budynku i grzyb nie istniał.

Następnie rachunki wzrosły, i landlordzi dali nam rachunki do płacenia, od ostatniej zimy, grzaliśmy mniej, grzyb
  • Odpowiedz
@groman43: żeby to wyeliminować musisz wyeliminowac źródło problemu czyli wilgoć. nie wiem gdzie mieszkasz ale w UK często domki nie mają izolacji poziomej przez co chłoną wodę z ziemi jak gąbka, wówczas nic z tym nie zrobisz. można to podobno naprawić ale nie tanio.
  • Odpowiedz
  • 0
@adamsowaanon: Kurde, no właśnie nie chcę za dużo grzać. Przede wszystkim, boję się rachunków. A poza tym, nie uśmiecha mi się spać w temperaturze powyżej 25 stopni.

@filozof900: Mieszkanie na pierwszym piętrze, więc to odpada. Najprawdopodobniej źródłem wilgoci jest życie - prysznic, gotowanie, pranie, etc.
  • Odpowiedz
@groman43: taka fizyka, zimą się trochę (oby tylko trochę) kondensuje, a latem się wietrzy i suszy; jak byłem w UK to nie grzałem szpary były spore to i kondensować nie miało się co
  • Odpowiedz
żeby to wyeliminować musisz wyeliminowac źródło problemu czyli wilgoć. nie wiem gdzie mieszkasz ale w UK często domki nie mają izolacji poziomej przez co chłoną wodę z ziemi jak gąbka, wówczas nic z tym nie zrobisz. można to podobno naprawić ale nie tanio.


@filozof900: to kolejny problem bo też mam taki dom wynajmowany, ale grzejąc dużo w zimę obejdzie się bez grzyba

Kurde, no właśnie nie chcę za dużo grzać. Przede
  • Odpowiedz
  • 0
@adamsowaanon: No właśnie dziadek ma rację - tutaj najbardziej chodzi o mój styl życia. Mała kawalerka, przeciętna wentylacja w zimie, duże pranie i kondensacja gotowa.

Jeszcze nie mam nigdzie grzyba, bo codziennie rano latam ze szmatą i zbieram tą całą wodę. Chociaż to co wsiąkło w międzyczasie w mury już pewnie robi swoje. Podkręcenie temperatury pomogło (no shit Sherlock), ale teraz mam w mieszkaniu małą saunę. Dodatkowo zauważyłem, że wentylacja, pomimo
  • Odpowiedz
Porządny pochłaniacz wilgoci ustawiony na 55-60%, zostaw też otwarte drzwi od wszystkich pomieszczeń i problem załatwiony
  • Odpowiedz
@groman43: bo oni te ekstrakty montuja do 15 metrowego flexi ktore jest pozginane i lezy w lofcie. Zamontowac enviroventa 125 w twardy duct i bedzie tak wialo, ze Ci pranie wysuszy.
  • Odpowiedz