Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie jakiś czas temu soundbar q990b od samsunga i jest to mój pierwszy jakikolwiek inny sprzęt niż głośniki telewizora. Czuje jednak, ze pora jest przejść level wyżej i pójść w kino domowe, ale totalnie się na tym nie znam i nie wiem na co zwrócić uwagę przy doborze takiego sprzętu ani ile kapusty przygotować, bo pewnie wyjdzie więcej niż ten soundbar, który jak go kupowałem kosztował 4999zł
Możecie mi coś poradzić albo od razy coś polecić? Mam pokój 30 metrów ale ekran telewizora nie jest na środku i nie może być na środku, bo są okna, wiec podeśle jak to teraz wyglada i wtedy bym prosił was Mirki o jakieś porady. Budżet to +\-10.000 zł

#film #kino #kinodomowe #soundbar #kinematografia #audiovoodoo #audio
Kostor95 - Kupiłem sobie jakiś czas temu soundbar q990b od samsunga i jest to mój pie...

źródło: 3E21B244-9EA3-4566-979D-EF4640F1A62C

Pobierz
  • 8
@Kostor95: ja ci nic ciekawego nie doradzę, ale pierwsze co przy takich akcjach to musisz sobie określić budżet i czy chcesz nowy sprzęt czy używany. Bo jak masz mały budżet to pewnie da się do kilku tysięcy skompletować całkiem fajny zestaw, ale używany. W drugą stronę sky is the limit bo same kolumny możesz sobie kupić robione na zamówienie za kilkadziesiąt tysięcy zł
@Kjeizdeb daj sobie spokoj z kinem domowym jesli nie kupujesz fizycznych plyt,zamien to gowno na dwa dobre aktywne glosniki np kef ls50 wireless i #!$%@? ci to audio goraczke na zawsze.
  • 0
@chef_r2r: no ale pobieram filmy wiec nie ograniczam się do HBO i Netflix a to chyba wtedy jest też różnica w jakości? John Wick jak oglądałem ważył 80GB i mega sie różnił w samym obrazie od tego co dali na PrimeVideo
@Kostor95: Waga tego pliku to byl akurat dzwiek a nie obraz,atmos ktorego i tak nie slyszales,atmos sobie odpusc bo bez dedykowanego pomieszczenia i tak niewiele uslyszysz a jesli naprawde nie postawisz tego tv na srodku a raczej nie znajdziesz miejsca na rozstaw kolumn to zostan przy soundbarze,oszczedzisz kase i rozczarowanie.
  • 0
@chef_r2r: Nawet z głośnikami nad głową? Bo właśnie widziałem takie kolumny atmos, które są skierowane gdzieś za plecami, a dźwięk ma się wtedy jakoś odbijać od sufitu. Jednak bez dedykowanego pomieszczenia nie ma opcji, żeby to usłyszeć, a nawet w dedykowanym pomieszczeniu myślę na logikę nie zastąpi to głośników centralnie nad głową/kolanami w suficie. Mam podwójnie podwieszony sufit w razie co na włożenie tam czegokolwiek, ale myślisz ze nawet to nie