Wpis z mikrobloga

Jak zacząć przygodę z symulatorami lotnictwa żeby nie zrazić się na starcie poziomem ich trudności? Najbardziej mnie ciekawi latanie komercyjne.
1. Mam PC i być może w niedalekiej przyszłości kontroler do xboxa pod PC. Czy lepiej klawa+mysz?
2. Chyba Microsoft Flight Simulator na start?
3. Jakieś polecane kanały/fanpage/strony?

#msfs #flightsimulator #symulatory
  • 19
@orlando74: Cześć, joystick, nawet jakiś prosty to podstawa. Ja używam Logitech Extreme 3D PRO, udało mi się go kupić nowego za 150 zł na OLX. Przygodę polecam zacząć od jakiegoś małego samolotu, w MSFS Cessna 150 będzie dobra na początek. To samolot na, którym szkolili i szkolą się do tej pory piloci w aeroklubach na całym świecie. Zacznij od kręgów nadlotniskowych, krótkich tras widokowych i nauki latania z widocznością (VFR). Co
@orlando74: szczerze to kompletnie wystarczy pad z Xboxa + klawa i mysz do obsługi kokpitu. Ja na takim zestawie obleciałem w pandemię świat dookoła TBMem 930 i sprawiło mi to niesamowitą frajdę (trzeba miejscami trochę namieszać w bindach guzików, żeby było fajniej).
Można inwestować w TrackIR(co potem kupiłem), StreamDecka(i to też) , Hotasy itp, ale moim zdaniem to nie są gamechangery przy MSFS i nowoczesnych samolotach. Najpewniej sprawa wygląda inaczej przy
@orlando74 przede wszystkim nie musisz się na to nastawiać jak na wyprawę na inny kontynent :D to też tylko gra, chociaż wiadomo dość specyficzna. Jeśli latanie komercyjnymi samolotami to albo FS2020 albo XPlane. Ten pierwszy póki co zgarnia wszystko jeśli chodzi o widoki, ten drugi ma chyba trochę więcej realizmu i samolotów ‚study level’ chociaż I do FS2020 też jest kilka bardzo fajnych dodatkowych samolotów. Na klawiaturze źle się lata, nie spodoba
  • 0
@Leel00: @imo0mfg @przemekg31 @Leel00
Cały czas robię risercz i bliżej mi do takich HOTAS:
- x52 pro | ~712 zł, neutralna cena, w miarę ok wygląd
- t16000m | ~600 zł, najlepsza cena, najgorzej wygląda
- x56 | ~1000zł, najgorsza cena, wygląd spoko gdyby nie (ale chyba jak we wszystkich) plastik fantastik

W necie wszyscy piszą o niedostępnych u nas Gladiator NXT EVO, ale to wychodzi z przepustnicą powyżej 1koła +
@orlando74: Miałem x52, lata temu, jak nazywał się jeszcze saitek. Teraz mam T16000m FCS HOTAS. Jest ok, chyba ciut lepiej niż stary saitek. Do nowego "logitecha" nie mam porównania. Ponoć 1600 ma te same czujniki jak thrustmaster warthog.
@orlando74: I kupiłeś coś? XD
Nie wiem skąd taka ambicja w polecanych żeby od razu iść w drogie sprzęty ale na początek najprostszy pad jest najlepszy. Thurstmaster Airbus Sidestick za 260zł dla początkującego jest idealną opcją. A samo latanie zacząć od Cessny ¯\(ツ)/¯
@orlando74: No to nieźle, popularny sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia życzę i nie demotywuj się bo ogrom materiału jest duży ale warto nawigację GPS w cessnie ogarnąć na Garminie G1000, autopiloty i podejścia ILS itp bo później na komercyjnych jest bardzo podobnie przy czym w Cessnie nie przytłacza Cię ilość obslugi. No i G1000 oczywiście z marketu modowany, bo ma wszystkie działające opcje z VNAV włącznie.