Wpis z mikrobloga

Nie potrafię wyłapać fenomenu chatu gpt. Nie potrafię z niego korzystać, albo ta darmowa wersja została jakoś wykastrowana, ALBO w tych z dupy podcastach osoby wychwalające pod niebiosa to farmazony.
Prowadzę firmę handlową, trafiłem w necie na hasła że jak nie zacznę z niego korzystać to za 4 lata nie będzie mnie na rynku (xD). Było, że jeśli nie wiem jak go wykorzystać, to mam go zapytać jak go wykorzystać (xD) i że to idzie tak daleko że można nawet z niego zrobić źródło wiedzy porównywalne z dyrektorem handlowym, strategie itp itd...
No nie wyszło, bo na wszelkie pytania odpowiadał ogólnikowo i ogródkami jak ja kiedyś na egzaminie ustnym na studiach na który przygotowałem się może w 3%...
To stwierdziłem, że zaproponuję mu, że będę uczył się z nim angielskiego (bo też kojarzę że ludzie tak ultra to zachwalali)... i co? i gówno... zaproponował mi żebym słuchał podcastów albo zapisał się na kurs xDDDD Z kolej jak na siłe naprowadzałem go na to że chce się z nim uczyć, to skończyło się na planowaniu przez niego zajebistej strategii którą rozpisał na ponad 40 linijek tekstu ale niestety nie potrafił jej przełożyć na "czyny".
Dostał trzecią szansę. Poprosiłem go o 20 tematów na posty na FB opisując mega szczegółowo czym zajmuje się firma, co sprzedaje, doprecyzowując z 10 razy. Tematy postów z oderwane z dupy a jak poprosiłem go o przygotowanie posta na jeden temat który wyglądał najsensowniej to pomimo kolejnych naprowadzeń i edycji wygenerował tak z dupy tekst, jakbym ja miał opisać silnik od samolotu o którym na tą chwilę wiem że jest przymocowany do samolotu. (a moja branża to nie technologia kosmiczna, a powiedzmy spożywka)
Po pierwszych zachwytach i wykorzystywania go jako ultra-wyszukiwarki, teraz znajdujecie do niego takie serio wykorzystanie które ułatwia Wam życie? Jakieś przykłady?
#chatgpt #openai #ai #sztucznainteligencja
  • 7
@vivanat
1) chat gpt 4, nawet nie ma co porownywac 3.5 czy tej bingowej
2) mozesz w ustawieniach napisac kontekst twojej osoby, jakiego rodzaju oraz stylu oczekuejsz odpowiedzi
3) pluginy (tylko chat gpt je ma)
4) nauka promptow, odpowiednje zbudowanie kontekstu zapytania , pytania nie sugerujace odpowiedzi itp.

Wszystko zalezy konkretnie do czego chcesz bo nie we wszystkim jest cool
@ares7 tak wiem slyszalem, no w tej kwestii nie pomoge :( ale cos czuje ze odblokuja w styczniu, ale raczej na zasadzie powstaną nowe pakiety bo teraz to 100 zl miesiecznie to smiesznie niska kwota xD