Wpis z mikrobloga

#skrotsejmu #sejm

Skrót posiedzenia sejmu z 11 grudnia 2023:

Tematy:
- Przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania
- Dyskusja nad programem działania Rady Ministrów i wnioskiem o udzielenie wotum zaufania
- Wybór prezesa Rady Ministrów
- Podsumowanie rządów Mateusza Morawieckiego
- Dzielenie się doświadczeniami i podziękowaniami posłów

Przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania:
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił program działania Rady Ministrów, podkreślając osiągnięcia rządu w zakresie polityki społecznej, gospodarczej oraz bezpieczeństwa narodowego. Zaznaczył znaczenie inwestycji w infrastrukturę, edukację i zdrowie. W swoim wystąpieniu premier zwrócił uwagę na wyzwania stojące przed Polską, w tym demografię, geopolitykę i rewolucję cyfrową.

Dyskusja nad programem działania Rady Ministrów i wnioskiem o udzielenie wotum zaufania:
W trakcie dyskusji posłowie zadawali pytania dotyczące m.in. kontynuacji inwestycji lokalnych, polityki senioralnej, rozwoju Polski wschodniej, obronności kraju oraz przyszłych działań rządu w kontekście wyzwań demograficznych i technologicznych. Wystąpienia charakteryzowały się różnymi perspektywami na osiągnięcia i plany rządu, z wyraźnym podziałem na głosy poparcia ze strony Zjednoczonej Prawicy oraz krytyki ze strony opozycji.

- Premier Mateusz Morawiecki: "Z jednej strony z całą pewnością jest to pieczęć na wszystkich osiągnięciach, które dzięki wam, drogie koleżanki i koledzy, dzięki posłom, sympatykom, działaczom Prawa i Sprawiedliwości i wszystkim rodakom, którzy tak licznie na nas głosowali, udało się zrealizować."
- Poseł Krzysztof Gawkowski (opozycja): "Ostatnie 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości to próba likwidacji niezależnych mediów, największa od 30 lat skumulowana inflacja, zniszczone relacje z Unią Europejską i wywołana wojna energetyczna."

Stwierdzenie, że Sejm nie udzielił wotum zaufania Radzie Ministrów:
Po dyskusji i zadawaniu pytań Sejm przystąpił do głosowania nad wnioskiem o udzielenie wotum zaufania Radzie Ministrów. Wynikiem głosowania było nieudzielenie wotum zaufania, co oznaczało konieczność wyboru nowego premiera i składu Rady Ministrów przez Sejm.

Wybór prezesa Rady Ministrów
Sejm wybrał Donalda Tuska na prezesa Rady Ministrów. Po ośmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, Sejm zdecydował o zmianie premiera. Wybór był poprzedzony dyskusją i oświadczeniami posłów różnych ugrupowań.

- "Dziękuję Polsko. To jest naprawdę wspaniały dzień nie tylko dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te długie lata głęboko wierzyli" - Donald Tusk
- "Nie ma zgody społeczeństwa na zmiany obyczajowe, nie ma zgody wyborców na walkę z Kościołem, nie ma zgody na fałszowanie historii naszego kraju, nie ma zgody na bezprawne zmiany." - Barbara Bartuś (Prawo i Sprawiedliwość)

Podsumowanie rządów Mateusza Morawieckiego
Posłowie oceniali rządy Mateusza Morawieckiego, wskazując na różne aspekty jego działalności. Były zarówno głosy krytyczne, jak i podziękowania za wsparcie dla różnych regionów Polski.

- "Panie premierze, mieszkańcy ziemi Olkuskiej są bardzo wdzięczni za tą inwestycję, wartą 110 mln zł, jak i wszystkie inne, które przyczyniły się do rozwoju naszej małej ojczyzny." - Marcin Skonieczka (Prawo i Sprawiedliwość)
- "Ton w jakim wybrzmiało dzisiaj exposé premiera Morawieckiego oraz potem przemówienie prezesa Kaczyńskiego pokazuje dobitnie zmęczenie jakie jest w Polsce po ostatnich 8 latach." - Piotr Kandyba (Konfederacja)

Dzielenie się doświadczeniami i podziękowaniami posłów
Posłowie dzielili się swoimi doświadczeniami i składali podziękowania wyborcom oraz osobom, które miały wpływ na ich życie polityczne.

Interesujące cytaty:
- "Dziękuję wszystkim naszym wyborcom. Jestem z województwa warmińsko-mazurskiego, okręt nr 35. Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos, którzy mi zaufali, obiecuję, po raz ponowny przysięgam, że będę wypełniała swoją służbę najlepiej jak potrafię i najskuteczniej." - Anna Wojczowska (Koalicja Obywatelska)
- "Dziękuje za wybranie również naszych partnerów, a więc i III Drogi i SLT. Bardzo Państwu dziękuję. To jest niesamowity dzień, pełen wzruszeń. Warto było walczyć i warto było ten dzisiejszy dzień przeżyć." - Maja Nowak (Polska 2050)

Od autora:

UWAGA
AI całkowicie pominęło imbe z Kaczyńskim którą można obejrzeć tu:
https://wykop.pl/link/7301751/kaczynski-wdral-sie-chamsko-na-mownice

Wrzuciłem film z ważniejszym cytatem (czyli "dziękuje polsko" Tuska), żeby troche wpis uatrakcyjnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszt wygenerowania: 1.7$
Rabusek - #skrotsejmu #sejm

Skrót posiedzenia sejmu z 11 grudnia 2023:

Tematy:
- Pr...
  • 4
@Suheil-al-Hassan: No nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dopytuje AI

Jeden duży plus: bardzo ładnie wyciągnął dobry cytat tuska z "dziękuje polsko" bez podpowiadania

Na minus: ominął całą szopke kaczyńskiego i twierdzi, ze w transkrypcji nie ma o tym mowy (dopytaine mnie o to kosztowało kolejnego dolara xD). Musze pogrzebać i poprawić na następny raz. Może coś trzeba posugerować o kontrowersyjnych/chodliwych cytatach, a nie interesujących. Pobawie sie