Wpis z mikrobloga

Czy #thelastofus się jeszcze rozwinie? Jestem na etapie !zdobycia_samochodu.
Gra jest turbo liniowa. Staram się wczuwać i chłonąć klimat, ale ta granie po sznurku mocno mnie męczy.
Przeszedłem trochę dużych tytułów na pc, ale gier typowo konsolowych raczej nie ruszałem (pomijam gry sportowe, scigalki czy gry imprezowe).
Doczekałem się wyjścia na pc, przeczekalem problemy, ale i tak zapłaciłem prawie 200zl.
Jestem bardzo zawiedziony. Skończę ją pewnie, ale jestem mocno rozczarowany.
Wszystkie gry tego typu na konsole tak wyglądają?

No chyba, że to początek gry i jeszcze się rozkręci.
  • 6
@Grysik: Obie części TLOU są liniowe, takie od początku było założenie. To miała być historia ze scenariuszem, blisko grywalnego filmu.
Otwartych sandboxów na konsole jest od groma - RDR, Horizony, GTA, wiesiek, assasyny.

Jeśli konwencja filmowa ci nie odpowiada to trzeba było się za to nie brać. W swoim gatunku jest to gra wybitna.
@Wixonejo no rozkręci, że coś się będzie działo bardziej. Cały czas po kilka zabiakow, arenki mikre, żadnych zagadek, dialogi na zaskakująco niskim poziomie.
Na pewno błędem było to, że zacząłem grać po polsku. Dogram to i spróbuję może kawałek po angielsku, ale ogólnie to słabiutka gra póki co.
@thorgoth no właśnie słyszałem, że jest wybitna. Ale mimo, że usilnie próbuję wczuć się w klimat to nie potrafię tej wybitnosci dostrzec. Dlatego pytam czy coś mnie jeszcze poruszy.
@Grysik: "dylemat joela" z końca gry to jest coś co wielu ludzi poruszyło, dlatego gra ma oceny jakie ma.
Co masz na myśli poprzez "coś się rozkręci"? Akcji rodem z Uncharted nie będzie ani przez moment i to chyba dobrze dla klimatu. Na najwyższym poziomie trudności czasem wogóle nie opłaca się walczyć w danej lokalizacji, wygodniej jest ominąć przeciwników po cichu.

Ja generalnie jestem zwolennikiem jezyka natywnego w grach, TLOU jest
@thorgoth przejdę do końca i się odniosę. Dzięki za wpis. Będę czekał z nie cierpliwością na koniec w takim razie, ale nie będę poganiał akcji. Póki co gram spokojnie. Rdr2 nauczyło mnie ochłonąć świat i każda linijkę dialogu.