Wpis z mikrobloga

dzisiaj Wigilia, nie rozmawiajmy o polityce


@kolakrejzola: I tak od lat beton pisowski jest traktowany, jak jacyś chorzy umysłowo, których powinno się tolerować, bo to nie ich wina, że mają wyprane mózgi przez TVP. Nie należy się kłócić i naskakiwać z agresją, ale kulturalnie pokazywać pisowcom w rodzinie co najlepszego PiS narobił przez 8 lat, a to o czym szczuł na Tuska i PO to 99% same kłamstwa.

Ja powiedziałem swoim
@gandalf_rzulty jeśli rodzice/dziadkowie są nasączeni pisowską propagandą aż po uszy, to po prostu tak się ich traktuje. Po co w miły wigilijny wieczór męczyć się z tłumaczeniem rzeczywistości komuś, kto na koniec i tak powie "to kłamstwa niemieckich mediów, synek ty życia nie znasz"? Lepiej wprowadzić zasadę "nie mówimy o polityce, a na jakieś próby wszczęcia dyskusji jak Herr Tusk sprzedaje polską ziemię w doniczkach reagować przytakiwaniem i przypominaniem o zasadzie ¯\
to kłamstwa niemieckich mediów, synek ty życia nie znasz


@enron: To ja im odpowiedziałem, że to oni gówno znają nie życie, pokazałem im, że żadnego OFE nikt nie ukradł i przeniesiono do ZUS i jest wypłacane i nawet moja wykładowczyni była szefowa ZUS z Tomaszowa Mazowieckiego to może potwierdzić, pokazałem, że to PiS sprzedał Lotos ruskim Węgrom, sprzedał rafinerię Arabom, pokazałem że to PiS wpuszczał imigrantów przez aferę wizową to wtedy
@xer78 proste, to już są tak sprane łby że nie ma nawet sensu. Jak byś miał tak przez 8 lat puszczany baby shark na yt przez ile razy padło słowo Tusk w tv i radio pro pisowskich to byś prawdopodobnie już nie potrafił funkcjonować normalnie. Gdzieś czytałem że tak torturowali ludzi, puszczali im zapetlony jeden numer przez kilka godzin. Zdrowo myślący człowiek wystarczy że przez naście minut posłucha tego #!$%@? i już
@enron: To ja im odpowiedziałem, że to oni gówno znają nie życie, pokazałem im, że żadnego OFE nikt nie ukradł i przeniesiono do ZUS i jest wypłacane i nawet moja wykładowczyni była szefowa ZUS z Tomaszowa Mazowieckiego to może potwierdzić, pokazałem, że to PiS sprzedał Lotos ruskim Węgrom, sprzedał rafinerię Arabom, pokazałem że to PiS wpuszczał imigrantów przez aferę wizową to wtedy właśnie rozkułem beton. To była konsekwentne drążenie przez ponad
@enron: Lepsze to niż nic nie robienie. Właśnie z taką postawą dopuściliśmy PiS do władzy, właśnie z taką postawą jest w Rosji jak jest, bo tacy jak Ty mówią "nie mam wpływu". Wielkie zmiany zaczynają się od błahych, takich małych ludzi, małych kroczków.

4 lata temu była powszechna gadka, nie no ten pis to zły, wszyscy gadali jaki to pis nie jest zły, a jednak ktoś poszedł i na niego zagłosował.
@gandalf_rzulty: jest różnica między "nie mam wpływu, nie będę się użerał z rodzicami bo i tak są pewni swojego zdania" a "nie mam wpływu, #!$%@?ę te wybory". Ostatnio pokazaliśmy, że mimo sporego udziału ludzi ze zwapnieniem mózgu jesteśmy w stanie powalczyć o swoje. Tędy droga, bo przypadki gdzie dziadek/babcia/rodzice głosują na PiS i są na tyle niezdecydowani by dać się przekonać dzieciom to taki margines, że nic nie zdziałasz.

A omijanie
Ostatnio pokazaliśmy, że mimo sporego udziału ludzi ze zwapnieniem mózgu jesteśmy w stanie powalczyć o swoje. Tędy droga, bo przypadki gdzie dziadek/babcia/rodzice głosują na PiS i są na tyle niezdecydowani by dać się przekonać dzieciom to taki margines, że nic nie zdziałasz.


@enron: Wybory wygrywa zawsze szary elektorat, ten który jest niezdecydowany. PiS ma swoje żelazne ~30% i tego nikt nie ruszy mam wrażenie przez następne 4 lata, ale te ~8%
@gandalf_rzulty: ci rodzice i dziadkowie wyprani przez TVP są właśnie twardym elektoratem. Szkoda zachodu, ważniejsze jest mobilizowanie tych którzy są w stanie coś zmienić - tak jak się stało ostatnio. A twardy elektorat PiS powoli wymrze, zwłaszcza jak pisowską szczujnię się odpisi ( ͡ ͜ʖ ͡)