Wpis z mikrobloga

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem smartfonów z nowej serii Google Pixel to ten post jest dla Ciebie

TL:DR po prostu tego nie rób telefon ma spadki wydajności, grzeje się a bateria leci na łeb na szyję.

Zakupiłem ten telefon w przedsprzedaży ale bawię się nim dopiero około miesiaca, nie ma jeszcze aktualizacji grudniowej ale szczerze wątpię żeby cokolwiek ona zmieniła jeśli chodzi o użytkowanie tego smartfona.

Ale po kolei. Miałem już styczność z wieloma urzadzeniami z androidem (częsciowo wymusza to moja praca), jeszcze z 2 lata temu moim daily był Xiaomi K30 Pro Zoom, fajne budżetowe urządzenie na które w sumie specjalnie nie mogłem narzekać. Do roboty dostałem Pixela 6a i szczerze bardzo polubiłem to urządzenie. Mimo że owy Xiaomi wypadał lepiej w bencharkach to jakoś płynniejszy wdawał się owy Pixel 6a (oczywiście pixele dalej mają te same problemy co inne androidowe urządzenia tj ubijanie aplikacji w tle, jakieś późniejsze notyfikacje etc więc pixeli ogólnie nie nazwałbym androidowymi iphonami). I wtedy właśnie uznałem że zapoluję na nowego 8 Pro.

No i się zawiodłem. Oczywiście to fajne urządzenie jeśli chodzi o ekran/jakość wykonania/aparat/kamera itp ale te rzeczy często ma już większość smartfonów za 2000zł wzwyż a od flagowca wymaga się więcej.

I tak dochodzimy do rzeczy które mi doskwierają:

-urządzenie ma fatalną baterię, powiem szczerze że nie wiem czy udało mi się dojechać do 5 godzin SOT a jestem w stanie rozładować go od 100% do 0% i w 3h. Żadnego innego urządzenia tak szybko nie byłem w stanie rozładować.

-spadki wydajności i wysokie temperatury, wystarczy że odpalimy jakąś giereczkę na dosłownie kilkanaście minut i urządzenie robi się gorące, potem następują ogromne spadki w wydajności. Przykładowo wystarczy że odpalę sobie partyjkę TFT i już w trakcie tej rozgrywki widać jak momentami fpsy spadają do <10. Ale to nie wszystko, zauważyłem że jesli pogramy chwilkę dłużej to urzadzenie lubi pozostać dłużej cieplejsze a to znowu przekłada się na spadki wydajności wszędzie indziej. Nagle głupie rolki na facebooku wyglądaja jakby je ktoś puścił w slow motion. Rwą się tną się itp.

Zwróciłem na te rzeczy szczególną uwagę, bo w ten sam sposób użytkowałem Pixela 6a myslałem, że to urządzenie będzie o wiele wydajniejsze a co za tym idzie bateria nie będzie tak obciążona ale efekt jest odwrotny. Oczywiście probowałem kilku rozwiązań jak:

-wyłączenie obsługi 5g,
-ustawienie rozdzielczości na mniejszą,
-zmniejszenie odświeżania ekranu do 60hz

Ale nie widać znaczącej poprawy, dalej urządzenie się grzeje, dalej są spadki wydajności a bateria może starcza na odrobine dłużej.

Ktoś z was mirki ma podobie?

Piszę ten post bo może znajdzie się kilku Mirków którzy tak jak ja napalili się na nową serię telefonów Google Pixel 8/8 Pro

#google #pixel #pixel8 #smartfon #android #xiaomi #samsung #oppo #motorola #oneplus
  • 33
@DevSharingan: ogólnie 6A to bardzo udane urządzenie i nadal warto go kupić, bo w obecnej cenie ma wszystko co trzeba i faktycznie 8 seria trochę zawodzi, bo sam trzeci raz podchodzę do Pixel 8 i ciężko uzasadnić wydatek jeżeli człowiek ma 6A, który dużo nie odbiega, a jest dużo tańszy. Grudniowy update akurat dużo dał dla P8P, więc może zaktualizuj i daj znać ;)
@DevSharingan: Dobrze, że ostatecznie zdecydowałem się na samsunga s23 ( ͡° ͜ʖ ͡°) chłodny, zero kłopotów z baterią, aparat trochę gorszy od iPhone 14 pro z którego była przesiadka ale na razie mega zadowolony a rozważałem właśnie też pixela 8 i zenfone 10
@DevSharingan:
Dziękuję Ci a ten post, bo miałem rozterki na co zmienić leciwego pixela 5.
Myślałem nad 7a, albo podstawowej 8ce.
Kupiłem kilka dni temu nówkę 6a za 150€ i to jest kozak na dwa lata.
Suche specyfikacje kompletnie nie uzasadniały zakupu nawet 7a, a co dopiero 8 za 700€¯\(ツ)/¯
Akurat Pixel 6A na Androidzie 13 też działał tak sobie, przynajmniej mój. Dopiero aktualizacja do 14 poprawiła sytuację.
@DevSharingan: nigdy nie rozważałem ze względu na exynosy, bodaj przy s20 miałem podejście i po tygodniu telefonu się pozbywałem przez SOT. Nakładka... jak się uprzeć są launchery. Dla mnie najważniejsze, żeby szybko działało. Na pulpicie mam tylko używane aplikacje i widget weather radar, dalej totalnie tego nie widzę.
Mam 8 Pro, przesiadka z A52s. Nie jestem jakimś power userem więc nie zauważyłem problemów z baterią. Kilka razy odpaliłem niewymagającą gierkę to faktycznie zagrzany fest. Z aparatu jestem zadowolony. Szczerze mówiąc nie wiem czy jakieś bajery AI, które reklamowali na konferencji, działają. W sumie tylko raz podmieniałem wyrazy twarzy przy serii zdjęć i wyszło okej. Magiczne usuwanie obiektów z zdjęć nie działa najlepiej.
@DevSharingan: z Twojego postu wynika, żeby nie kupować pixeli jeśli chcemy na nim grać w gierki xd
Jak ktoś nie gra to bateria w zupełności wystarcza. Wytrzymał mi intensywny dzień od 6 do 23 i jeszcze zostało 15% baterii. Zdjęcia, nagrywanie w 4k, nawigacja, dwie karty sim w roamingu. Jakbym w międzyczasie odpalił coś wymagającego to fakt, nie wytrzymałby całego dnia.
@only: no nie do końca, tak jak mówię problem byl koniec końców z oglądaniem głupich rolek. A dwa tak jak mówię na 6a nie miałem problemów. Kolejna sprawa że to jest flagowiec a jak sama nazwa wskazuje noe powinien się dusić na kilkuletnich grach tym bardziej jeśli poprzednicy nie mieli problemu.
@DevSharingan: Cześć, jestem posiadaczem 8 Pro, bardzo aktywnym użytkownikiem telefonu zarówno do pracy jak i rozrywki. Miałem w swoim życiu wiele telefonów, wiele flagowców, a 8 Pro kupiłem zaraz na premierze i całkowicie się z tobą nie zgadzam.
Przesiadłem się z S22 Ultra, którego reklamowałem 2 razy właśnie z racji problemów z baterią i przegrzewaniem się i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak tego problemu właśnie w 8