Wpis z mikrobloga

Jako wielki fan #southpark park a zarazem fan #gry czuje się zobowiązany napisać recenzję na "trzeźwo" #stickoftruth Spojlery będzie zamieszczał w "!" (a jak się nie uda to trudno;))

Plusy

+ Fani SP pokochają tą grę, to tak jak byś oglądał serial (swoją drogą tak jest) i w nim uczestniczył

+ Wierne odwzorowanie uniwersum SP od takich smaczków jak niektóre odzywki bohaterów czy lokalizację(nie mówiąc o misjach) po zwyczajną interakcję z tym.

+ Detale, takie jak głupia muzyka po sprawdzanie kto co ma w szafach. Ten kto oglądał będzie wiedział dlaczego np. u kennego w szafie jest strój "?" i dlaczego Kenny nigdy nie ginie (pomimo tego, że umiera)

++ Zdecydowanie, największy plus czyli zoptymalizowanie gry. Mój laptop, wyłączał się przy niektórych flashówkach na joemonster! (serio) natomiast w tej grze ani razu nie wyłączył mi się laptop.

+"Śmiecie" każdy zebrany śmieć możecie śmiało sprzedać. Jednak każdy ten śmieć nawiązuje to konkretnego odcinka SP i konkretnej akcji ( no może oprócz przedmiotów pokoju rolka od papieru, czy rozbita waza)

++ Można grać po ukończeniu gl. wątku.


+ Dużo itemów (jak dla mnie zarówno + jak i -) Bo jest ich naprawdę sporo

+ Można wygrać bitwy nie stając do nich.

Minusy

- Za krotka! Przeszedłem gł wątek (24 misje) oraz poboczne (19) W jakieś ~ 35h. Mam nadzieje że Obsidian wprowadzi jakieś dobre DLC z dodatkowymi długimi misjami.

- Nie wiem czy to bug kompa, ale w niektórych animacjach moja postać mrugała jak lampki choinkowe. Problemem mógł być wykupiona operacja plastyczna na:


- Za dużo kasy i itemów. W grze istnieje za dużo pieniędzy, stać nas absolutnie na wszystko. Kończąc gł wątek, miałem jakieś 450$ w portfelu + jakieś drugie tyle w itemach których nie używam ( a jest ich #!$%@?)

- Za łatwa, poziom trudności zdecydowanie za łatwy. Pomimo tego że grałem na bardzo trudny od samego początku to w grze umarłem 2x.

Moje doświadczenia

W chwili przejścia gry miałem 108 znajomych na fejsie i 20 maskotek (nie mam pojęcia gdzie jest reszta[10] ale zaraz działam na YT i się dowiem ;)) i maksymalny 15 level. Gra na pierwszy rzut oka powala aż z chęcią pisze się (10/10, sprawdzie moje wpisy w tym wąttku to zrozumiecie;)) W grze nie ma ani za dużo, ani za mało przeciwników. A jak nam sie nie podoba to zawsze możemy uciec od walki (no chyba, że nie ma wyboru) Gra jest trochę monotonna pod względem walk, aczkolwiek to tak jak by mówić że Herosi są nudni bo w każdej walce rzucamy te same czary/ ustawiamy tak samo wojsko. Nie ma co ukrywać, ale wciąga, wciąga niemiłosiernie, I po ukończeniu gł wątku nadal mi mało.

Jeżeli ktoś się zastanawia niech pogra z godzinkę a się przekona. Jeżeli kogoś razi wchodzenie do czyjeś dupy (oo ale spojler :x) pierdzenie, rzyganie, wulgarność, naśmiewanie się z niepełnosprawnych to niech idzie nadal grać w simsy.

P.S


#mowiejakjest
  • 40
  • Odpowiedz