Wpis z mikrobloga

@deletenomads: Serio myślisz że kolejna proxy wojna na końcu świata dla Amerykanów znaczy więcej niż wybory w USA? XD
W roku wyborczym w USA, zwłaszcza kiedy Trump jest lekko na prowadzeniu to temu jest wszystko podporządkowane.
@RozowaLandrynka88: A myślisz że pomoc dla Ukrainy od Polski to skąd się wzięła. Pan Andrzej Duda z panem Kaczyńskim dają z własnej kieszeni? To są między innymi moje pieniądze z podatków. A czy uważam, że blokowanie pakietów pomocy dla sojusznika w środku wojny defensywnej to bycie ruską onucą? Myślę, że sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie.
@deletenomads: ta proxy wojna jest kluczem do wygrania wyborów przez Bidena bo ma bardzo złe sondarze jak chodzi o politykę wewnętrzną.
Nieudolni przywódcy na ławie wewnetrznej chętnie robią wielkie akcje w polityce zagranicznej.

Dlatego republikanie nie maja interesu mu to ułatwiać i żądają w zamian czegoś co go będzie kosztować wyborców w USA a polepszy notowania Trumpa.
Żeby bylo jasne nie mówię że kasy nie będzie, ale będzie tego odpowiednio wysoka
@konradpra: No tak, chodzi o rozgrywkę między Bidenem a Trumpem. Nie wiem co sugerujesz, ale wygrana Bidena byłaby jednoznaczna z przegraną Trumpa. Biden od początku mocno postawił na wojnę w Ukrainie właśnie - po pierwsze żeby się popisać przed Amerykanami, a po drugie dlatego, że przegrana Ukrainy nie leży w interesie USA. Teraz jest sytuacja w której Republikanie sabotują Ukraińcom tę wojnę, (czyli szkodzą interesom USA i Europy), tylko po to,
@konradpra: To jest rywalizacja między Trumpem a Bidenem. Gwarantuję ci, że jakby coś się zaczęło dziać na tej wojnie to temat wróci xd Jakby Ukraina teraz przegrała to byłby drugi Wietnam i tragedia dla pozycji USA na świecie.
@deletenomads: to znaczy jaka?
Ludności mniej, ropy nie ma i mniej atrakcyjny teren strategicznie...

Widzę że w Polsce pokutuje dalej w najlepsze poczucie o wyjatkowści naszego rejonu.
Wyjątkowy to jest Tajwan, zatoka perska, kanał sueski, panamski, Gibraltar.
My i dalej na wschód jesteśmy strefą buforową, raz bufor sie powieksza, raz pomniejsza.