Wpis z mikrobloga

Klient chce mi takie coś dodać do umowy na obsługę strony opartej na #wordpress
Strona nie jest mojego autorstwa, ma pełno dodatkowych modułów, mam ją tylko rozwijać...

Bardzo ryzykuje?

1. Zamawiający może wypowiedzieć niniejszą Umowę w trybie natychmiastowym w przypadku naruszenia przez Wykonawcę warunków niniejszej Umowy, w szczególności w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania lub nieterminowego wykonania przez Wykonawcę którekolwiek z obowiązków określonych niniejszą Umową.

2. Wykonawca będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) w przypadku wypowiedzenia przez Zamawiającego niniejszej Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy (w szczególności z przyczyn określonych w §5 ust. 1 Umowy). Zamawiający może dochodzić odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonej kary umownej.

3. Strony zgodnie ustalają, że Zamawiający może potrącić należną mu karę umowną z wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy.


#programista15k #prawo #jdg
  • 6
  • Odpowiedz
@wiesiu2: zależy od strony, często mam klientów ze starymi skomplikowanymi pluginami bez licencji i niczego nie idzie zrobić. Nowe pluginy wymagają php 8, a tutaj 10 letni plugin który ledwo się trzyma więc nie można go ani dotknąć ani php zaktualizować.

w firmie "nie naszymi" stronami zajmuje się tylko kierownik, nikt inny tego tykać nie chce ;)
  • Odpowiedz
@wiesiu2: nie podpisałbym takiej umowy. Jak masz niekorzystne wrzutki do umowy to mów kontrahentowi, że ze względu na dodatkowe ryzyka końcowa cena +50% do góry lub coś w ten deseń.
  • Odpowiedz
@wiesiu2: 2 Skoro może domagać się wyższego odszkodowania, to po co kara umowna?
3 do wyrzucenia - niech dochodzi roszczeń po negocjacjach/wyroku, a nie, że Ci nie zapłaci
  • Odpowiedz
@wojo: nie wiem, czy te +50% wystarczy. To jest sytuacja, gdzie nie ma pełnej przejrzystości systemu (wp+wtyczki), spora szansa, że użytkownicy sami wywołają problemy, jeszcze większa, że stare wtyczki zostaną zhackowane i praktycznie 100% prawdopodobieństwo, że klient nie będzie chciał płacić za testowanie kompatybilności aktualizacji przed ich wdrożeniem.

Dostałem kilka WP w spadku, kilka razy do roku musze poprawiać jakieś wpadki, w życiu bym się nie zgodził na dowolność kar umownych
  • Odpowiedz