Wpis z mikrobloga

Hej #szachy -owe Mirki! Czy kojarzycie jakieś miejsca w #gdansk, ewentualnie #trojmiasto, gdzie można iść i pograć w szachy na żywo? Gram już trochę i chciałbym zdobyć kategorię, ale nie czuję się pewnie w prawdziwych szachach - nie tylko strasznie ciężko mi się liczy bez strzałek, ale wręcz zdarzyło mi się pomylić króla z hetmanem, bo nie jestem zaznajomiony z normalnymi figurami - po prostu przydałoby mi się trochę ogrania w realu. Znacie może jakieś miejsca gdzie można pograć OTB?
  • 10
  • Odpowiedz
@gerbilos pytanie czy chodzi o miejsce typowo do grania w szachy czy np. pub z kompletem szachów na miejscu do pogrania z kimś z ekipy. Jeśli to drugie to pamiętam że w Labeerynt mają na pewno jeden komplet, na pierwszą opcje nie znam odpowiedzi
  • Odpowiedz
  • 0
@Issac gram na chess.com, w Rapidzie niedawno przebyłem 1800, w blitzu 1700, w bullecie 1300, ale nie chce grać bulletow IRL. Z blitzem troche walczyłem, ale w Rapidzie to myślę że 1900 niedługo przyjdzie, jak się doucze KID.
  • Odpowiedz
  • 0
@young_he bardziej pierwsza opcja, wiem, że puby mają czasem szachy (Spółdzielnia za UG na przykład), ale ciężko tam spotkać kogoś do gry. Moi znajomi nie chcą już ze mną grać w szachy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@gerbilos: Z takim rankingiem online spokojnie możesz iść na turniej dla początkujących (o IV i V kategorię) albo na rapid. Na turniejach dla początkujących zawsze zdarzają się wszelkie możliwe wpadki i nikt nie ma do nikogo o to pretensji. Nauczysz się wszystkie na żywca albo zawsze możesz dopytać sędziego.

Nawet masz turniej w tę sobotę:
https://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_7433/

i za tydzień:
https://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_7686/
  • Odpowiedz
  • 1
@r4do5 udało się i wylądowałem mniej więcej w połowie tabeli na koniec. Zacznę częściej chodzić na takie eventy, bo fajnie było pograć na prawdziwej szachownicy, tylko zdecydowanie potrzebuje więcej praktyki, bo po prostu nie widzę rzeczy. W jednej grze mocno cisnąłem, żeby na koniec nie zobaczyć hetmana i gońca na jednej linii, gdzie przed chwilą patrzyłem czy mi czymś grożą, a w drugiej pomyliłem wizualnie hetmana i króla - mega wstyd jak
  • Odpowiedz