Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@powsinogaszszlaja: sójki mam dwie! Jedna opanowała karmnik i jak ta druga próbuje coś uszczknąć to wywala ją za pióra z budki xD

U nas chyba jedno stadko bażantów zaczęło nocować. Dzisiaj w nocy chcę podejrzeć, czy będą siedziały
@moll Fajna zgraja, ja w mieście dokarmiam małe ptaki, najczęściej są to sikorki i sójki, ale na kuli tłuszczowej siedział też... dzięcioł. Pod karminkami chodzą gołębie które wydziobują to co spadło z karmników i różne krukowate.
Z krukowatymi najgorzej, najbardziej inteligentne, już 4 razy musiałem kule tłuszczowe przewieszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop
  • 0
@Hexenbrenner: dzięcioła dosłownie dwa razy widziałam na przestrzeni 3 lat dokarmiania. Także albo zagląda bardzo wcześnie rano albo w ogóle...
Kule niewygodnie wydziobują im się z tej metalowej tuby, chociaż sójka sobie radzi. Ale jak mają ziarno luzem to widzę że wolą ziarno.

W zeszłym roku za to miałam ubaw, bo sójka zrobiła sobie skrytkę z orzechami pod naszym mauzerem na podwórku, a jak zaczęła się głodowa późna jesień to sroka