Wpis z mikrobloga

Elon Musk potwierdza: Tesla jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcji taniego samochodu elektrycznego (Tesla Model 2 ?). Wyróżniać się ma nietypową linią produkcyjną i sposobem montażu. Ma być produkowany w bardzo masowej ilości i być tani. Media spekulują o cenie startowej 25 000 $.
#tesla #elonmusk #samochodyelektryczne #samochody #motoryzacja #ciekawostki
WykopowyInterlokutor - Elon Musk potwierdza: Tesla jest na bardzo zaawansowanym etapi...

źródło: temp_file7059597774814622530

Pobierz

Czy tania Tesla Model 2 za 25 000$ byłaby hitem?

  • Nie, jak elektryk to tylko w klasie premium 13.6% (17)
  • Zależy na czym by cięli koszty 43.2% (54)
  • Tak, tani elektryk to hit murowany 43.2% (54)

Oddanych głosów: 125

  • 12
25 000 USD to 100 000 zł czyli dość sporo bo tyle kosztuje sedan w polsce. Dla mnie żeby było to tanio to cena musiałaby być konkurencyjna do aut tej samej klasy w benzynie.

Citroen AMI jest za kosztuje 35 tys zł ale to maluch się już lepiej prezentuje.
@Belzebub: AMI to nie jest samochód. A 100k zł to aktualnie cena średnio doposażonej benzynowej fiesty. Do tego trzeba brać pod uwagę, że Tesle zawsze są wysoko doposażone, mocne i z dobrym zasięgiem. Czyli pewnie bezkonkurencyjne w w zakresie cena/to co się dostaje.
Tak jak aktualnie, model 3 kosztuje tyle co bmw seria 3 w podstawie.
Tesla jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcji taniego samochodu elektrycznego (Tesla Model 2 ?). Wyróżniać się ma nietypową linią produkcyjną i sposobem montażu. Ma być produkowany w bardzo masowej ilości i być tani. M


@WykopowyInterlokutor: technicznie to nie są na żadnym etapie produkcji tylko cały czas "in development". Pierwotnie sugerowano że będzie budowany tylko w Giga Mexico, potem że w Austin, potem znów Mexico a ostatnio do tego grona dołączył Berlin.
25 000 USD to 100 000 zł czyli dość sporo bo tyle kosztuje sedan w polsce. Dla mnie żeby było to tanio to cena musiałaby być konkurencyjna do aut tej samej klasy w benzynie.


@Belzebub: Fajnie, że nie masz pojęcia o cenach samochodów xD

Właśnie na tesla będzie kosztować dokładnie tyle ile porównywalna spalinówka
@Belzebub

25 000 USD to 100 000 zł czyli dość sporo bo tyle kosztuje sedan w polsce. Dla mnie żeby było to tanio to cena musiałaby być konkurencyjna do aut tej samej klasy w benzynie.


Citroen AMI jest za kosztuje 35 tys zł ale to maluch się już lepiej prezentuje.


Ciężko o nowego sedana za 100k zł
Nawet Hyundai Elantra która jest tania, to najnowsza generacja zaczyna się od 110k zł
Teraz za tyle kupisz co, golfa?


@assninja: Teściom rok temu Skodę Fabię za 95k kupowałem.

Przy czym ta Tesla za "$25k" w Polsce będzie pewnie w przedziale 150-180 jak wyjdzie. Co i tak byłoby super ceną za nową Teslę.