Wpis z mikrobloga

mirki, mam pytanie do osób ogarniających temat ubezpieczeń;
- czy lepiej mieć jedno ubezpiecznie na wszystko (tj. życie, od uszczerbków trwałych i tymczasowych itp.) czy każde osobne rozbite obejmujące jeden aspekt?
- jak najlepiej ogarnąć temat ubezpieczeń, czy mogę zaufać jakiemuś ubezpieczycielowi czy lepiej zrobić to samemu?
bo sprawa wygląda tak, że płacimy co miesiąc prawie tysiąc złoty za ubezpieczenia dla trzech osób, w czym są ubezpieczenia na życie i od uszczerbków, w sumie jest to 10 różnych polis i zastanawiam się czy nie da się tego ogarnąć lepiej - żeby kosztowało mniej i było bardziej efektywne, bo jak miałem skręcenie kostki pierwszego stopnia to i tak gówno dostałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ubezpieczenia #inwestycje #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 7
@kiedys_bede_bogaty: Ubezpieczeń na życie możesz mieć ile chcesz. Przy śmierci uposażony otrzyma świadczenie z każdego Towarzystwa.

Zależy na czym Ci zależy, czy bardziej na uszczerbkach/złamaniach i ewentualnym assistance gdzie jest rehabilitacja na leczenie. Czy może zależy Ci na konkretnych kwotach na wypadek poważnego zachorowania.

Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytania, bo na wszystko jest odpowiedź TO ZALEŻY xD.

Moim zdaniem lepiej mieć jedną konkretną polisę, a są Towarzystwa gdzie możesz zrobić pakiet