Wpis z mikrobloga

@Gasikfps na kilka wysłanych paczek na trasie UK-PL nigdy w środku nie grzebali. Tylko trzeba uważać co się wysyła/wpisuje w deklaracji - jakbyś wysyłał np. pietruszkę albo kiełbasę i wpiszesz to w deklarację celną to mogą robić cyrki, oczekiwać dodatkowych dokumentów, zaświadczeń itp. Oczywiście zakładam, że piszesz o wysyłce za granicę UE, bo wewnątrz UE nie ma kontroli celnej.
@Pieron: Nigdy nie wypełniałem takiej deklaracji, czyli jak mam np książka, kubek koszulka, zabawka, czekoladki to normalnie to wszystko się wpisuje?
@Tox1c tak, przy czym nigdy nie byłem bardzo skrupulatny przy tym. Warto sprawdzić do jakiej kwoty paczka jest zwolniona z VAT/cła i poczuć się jak chiński sprzedawca z aliexpress wyceniający bezcenny eksponat afrykańskiego czarodzieja na 20zł. Jeżeli wysyłasz kurierem to przed wydrukowaniem etykiety dostaniesz dostęp do generatora listów przewozowych z tysiącami kodów taryfy celnej HS gdzie będziesz próbował trafić z właściwą kategorią. Zabawa porównywalna z wybieraniem właściwego odcienia lakieru do paznokci będąc