Wpis z mikrobloga

@R_O_T_T_E_N

Dokładnie tak.

Korporacje wraz ze swoją ideologią (religią), zastępują poprzednia religie.

Tak samo jak chrześcijaństwo wyparło inne starsze religie.

Nic się nie zmienia, ludzkość potrzebuje religii, świąt (eventów, festiwali), kapłanów (celebrytów), i ideologii która powie im jak żyć, co można myśleć, mówić, a czego nie wolno.

Jestem pewien że nasze wnuki beba używać słowa "czarnuch" jak przekleństwa... Właśnie dlatego że nowa religia uznaje to słowo jak bluźnierstwo.

Najbardziej żałośni są idioci
Najbardziej żałośni są idioci którzy walcząc z kościołem wtłaczają ludzi "silowo" w inna (nowoczesną) religie.. i nawet tego nie dostrzegają.


@Pan_krecik: najbardziej żałośni to są ludzie, którzy w XXI wieku wierzą w obecną (starożytną) religię... i nawet nie dostrzegają tego, że mają ograniczone spojrzenie na świat, bo wszystko co o nim wiedzą, nauczyli się od katechety i kościoła. Plus to co zapamiętali z lekcji podstawowych, jeśli aspirowali do oceny wyższej niż
@z_lekka_poirytowany

@Pan_krecik: najbardziej żałośni to są ludzie, którzy w XXI wieku wierzą w obecną (starożytną) religię... i nawet nie dostrzegają tego, że mają ograniczone spojrzenie na świat, bo wszystko co o nim wiedzą, nauczyli się od katechety i kościoła. Plus to co zapamiętali z lekcji podstawowych, jeśli aspirowali do oceny wyższej niż 3.


Nie dostrzegam różnicy w porównaniu do wyznawców "prawdy Instagrama"..modlących się po kilka godzin dziennie do telefonu..żyjących "problemami tego
Podoba ci się totalitaryzm?


@Pan_krecik: masz na myśli taki system, gdzie jednostka ma władzę absolutną? Jak, na przykład, papież w kościele katolickim?

Nienawidzę takiego ustroju. Jednostka powinna mieć wolność, ale i świadomość swojej wolności. Świadomość możliwości samodecydowania o sobie. Kościół to oczywiście ucisk, gdzie już od urodzenia wmawia się ludziom, że są poddanymi nieistniejącego absolutnego, omnipotentnego bytu, którego wolę na Ziemi ustala jeden człowiek, wybierany przez grupę innej garstki osób, których
@z_lekka_poirytowany

>Podoba ci się totalitaryzm?


@Pan_krecik: masz na myśli taki system, gdzie jednostka ma władzę absolutną? Jak, na przykład, papież w kościele katolickim?


Nie, mam na myśli gdzie grupa trzymająca władzę kontroluje na co wydaje moje pieniądze, takie treści czytam, mówi mi jakich słów mogę używać a jakich nie, jakich zaimków mogę używać a jakich nie, jakim samochodem mogę jeździć a jakim nie.
Czytaj lewacki światopogląd (wspierany przez korporacje).. który prowadzi
Nie, mam na myśli gdzie grupa trzymająca władzę kontroluje na co wydaje moje pieniądze, takie treści czytam, mówi mi jakich słów mogę używać a jakich nie, jakich zaimków mogę używać a jakich nie, jakim samochodem mogę jeździć a jakim nie.


@Pan_krecik: czyli tak jak chciałby i robił to katolicyzm przed umocowaniem się demokracji w krajach Europejskich? Zdajesz sobie sprawę, że arystokracja jest to właśnie ustrój, w którym rządzą "wybrani przez Boga
@z_lekka_poirytowany

Nie chce mi się odpowiadać na poszczególne tezy cytujac je. Odniose się zbiorczo.

Nie mam pojęcia na podstawie czego wysnules tezę że jestem "człowiekiem religijnym".

Jednocześnie nie przemawia do Ciebie "dowód" na istnienie prawidłowości i korelacji w formie 10 tysięcy lat spisanej historii ludzkości...i 100% pokryciem dla tezy w tym okresie.

Nie dając żadnego kontr-argumentu... Jako ludzkość nie mamy żadnego lepszego źródła wiedzy w kontekście spoleczno-kulturowym niż historia.
To raczej twoje
@z_lekka_poirytowany

Twierdzisz że "trzonem przekonań prawicowych jest monowladza".

Tutaj wychodzi lewacka infantylność.
Dokładnie w tym zdaniu leży różnica pomiędzy ludzmi o lewicowych poglądach i ludźmi o prawicowych poglądach.
I NIE LEZY ONA TAM GDZIE MYŚLISZ.

Otóż różnica leży w podejściu do realiów.
Lewak powie Ci "Jak powinno być" .
A Prawak powie Ci "Jak jest".

Każdy mierzy innych własną miara.

Gdy lewak słyszy jak Prawak mówi że np

"na czele każdej zbiorowości