Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wyjaśni ktoś krok po kroku jak wygląda wykreślenie hipoteki i wpisanie nowej? Sprzedający na mieszkanie ma kredyt, który zostanie spłacony moim kredytem i część pójdzie dla niego - jak to wygląda? Podpisuję umowę kredytową -> umawiamy się do notariusza -> podpisujemy umowę notarialną sprzedaży nieruchomości i tutaj zostanę wpisany jako właściciel? +coś się dzieje z wpisami odnośnie hipotek? Czy dopiero po podpisaniu umowy notarialnej sprzedaży idę do banku, uruchamiają kredyt i dopiero po uruchomieniu mogę wykreślić hipotekę i wpisać nową? Czytałem, że wpisy dotyczące hipotek można robić u notariusza lub wysyłać wnioski do sądu - co w tym przypadku będzie lepsze i tańsze?
#nieruchomosci #notariusz #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Podpisujesz umowę kredytową -> podpisujecie umowę u notariusza (upwenij się, że kasa zostanie wpłacona na rachunek techniczny banku w którym jest aktualnie jest hipoteka, ten bank powinien wskazać taki numer konta wraz z zaświadczeniem o hipotece) -> swoim kredytem spłacasz aktualną hipotekę -> z banku, gdzie teraz jest hipoteka dostajesz zaświadczenie, że hipoteka została spłacona, a bank zgadza się na wykreslenie hipoteki -> wraz ze swoim wnioskiem o wpis hipoteki
@mirko_anonim: u mnie było tak:
- podpisanie umowy kredytowej w banku, bank dał mi wszystkie dokumenty i instrukcje odnośnie wniosków sądowych
- umówionego dnia rano podpisanie aktu, potem od notariusza prosto do sądu wpisać nową hipotekę, i z potwierdzeniem złożenia wniosku o wpis hipoteki trzeba było udać się do banku uruchomić/wypłacić kredyt
- po jakichś dwóch-trzech tygodniach od "starego" banku otrzymałam zgodę na wykreślenie ich hipoteki, i z tym udałam się
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Czyli ja wpłacam wkład własny też na ten rachunek techniczny banku czy do sprzedającego? Mój bank dopiero wpłaci jak pójdę do niego z zaświadczeniem z banku sprzedającego i z umową? I wpłaca wszystko na rachunek techniczny a tamten bank to co zostanie oddaje sprzedającemu?


· Akcje:
@mirko_anonim: Na rachunek techniczny możesz wpłacić całą kwotę. Bank z tej kwoty "spłaci" kredyt a resztę odda sprzedającemu. Pod żadnym pozorem nie wpłacaj kasy sprzedającemu na jego konto, bo może nie spłacić kredytu. Po to masz konto techniczne, które zabezpiecza Twoje interesy. Idź do banku w którym bierzesz kredyt, żeby Ci powiedzieli jak to wygląda.
jak wygląda wykreślenie hipoteki i wpisanie nowej?


@mirko_anonim: W pierwszej kolejności wpisywana jest nowa hipoteka. Większość banków będzie też wymagała wpisu roszczenia o jej automatyczne przeniesienie na miejsce po starej hipotece. Następnie, gdy bank sprzedającego otrzyma dokumenty do wykreślenia hipoteki należy złożyć wniosek do sądu o wykreślenie starej hipoteki.

Czyli ja wpłacam wkład własny też na ten rachunek techniczny banku czy do sprzedającego?


@mirko_anonim: To zależy od procedury danego banku,