Wpis z mikrobloga

@naksu: nikt nikogo nie przygotowuje
a kto miał ciebie przygotować? rodzice? ich nikt nie przygotował do tego jak przygotować innych, więc wymaganie od nich ....
Sami musimy się przygotować, chyba tu główną rolę gra inteligencja, kto się szybciej zorientuje w temacie ten wygra
  • Odpowiedz
ch nikt nie przygotował do tego jak przygotować innych, więc wymaganie od nich ....

to powinni czytać książki psychologiczne będąc 'w ciąży' i się douczyć. jak ktoś nie nadaje się do przygotowania dziecka do życia to nie powinien mieć dzieci.
@heniek_8:
  • Odpowiedz
jak ktoś nie nadaje się do przygotowania dziecka do życia to nie powinien mieć dzieci.


@10129: tylko że ludzie są zwierzętami, nie wymagasz chyba od królików żeby się douczyły jak ma królicza mama przygotować króliczka do życia? no właśnie
książki psychologiczne to copium
z perspektywy gatunku każdy potomek to eksperyment, jeżeli op nie da rady to się nie rozmnoży, ale natura podjęła próbę, dała szansę
  • Odpowiedz
tylko że ludzie są zwierzętami, nie wymagasz chyba od królików żeby się douczyły jak ma królicza mama przygotować króliczka do życia? no właśnie

1. przecież zwierzęta uczą młode choćby polować jak kocice.
2. jak mam stosować te same standardy do ludzi i zwierząt to jak rozumiem jak ktoś będzie się rzucał o coś to jak wściekłego psa potraktować. którego się usypia więc kosa i dobranoc? <znaczy się ja uważam, że to moralnie
  • Odpowiedz
@10129:
no przeciez jak chcesz to możesz zabijać bezrobotnych :) ilu zdążysz to inna sprawa :)
tak kocica uczy młode polować, ale co któraś nie nauczy, albo kociak jest zbyt tępy - też się zdarza w naturze
  • Odpowiedz
mama królicza wie więcej niż ludzka mama


@naksu:
ludzkie dziecko może modelować swoje zachowania na tysiącach innych przykładów niż mama
to takie przegrywowo - wykopowe : oznajmić że rodzice nie przekazali mi dynaminy, to wszystko ich wina :)
  • Odpowiedz
  • 0
@heniek_8 doucz się z psychologi polecam rozwój człowieka to się dowiesz, że to kim jesteś zależy od twoich starych i to już od okresu niemowlęcia można „programować” człowieka i robią to rodzice, chyba, że nie żyją to babcia/dziadek/ciotka czy pod czyim nadzorem tam jesteś
  • Odpowiedz
  • 1
@heniek_8 jeszcze taki fakt ci sprzedam: noworodek, które nie czuje od początku ciepłego dotyku i nie rejestruje, że ktoś się cieszy, że ono istnieje i opiekuje się nim po prostu umiera i to dosłownie
dlatego niemowlęta płaczą gdy pokazujesz im poker face a uśmiechają się gdy ty się do nich ciepło uśmiechasz, jeżeli nie widzi pozytywnych emocji w opiekunie na fakt jego istnienia to dostosowuje swoje zachowanie pod niego przez co nie
  • Odpowiedz
  • 0
@heniek_8 mylisz się, to mama i tata są pierwszym wzorem bycia człowiekiem dla dziecka od nich się niemowlę uczy a nie z telewizji i nie potrafi modelować swoich zachowań tylko je naśladuje
  • Odpowiedz
@naksu: ja wiem że rodzice mogą zryć beret, spoko
tylko jesteśmy już w tym punkcie że masz 20, 25 lat czy ile masz, i nie da się wiecznie przeciągać tego narzekania na rodziców

trzeba sobie powiedzieć : OK jestem spierdoxem, ale co teraz?
niektórzy będą siedzieć na tagu przegryw i złorzeczyć na starych
inni spróbują cos ze sobą zrobić

konkretnie, jakie masz wyzwanie żeby spełniać się jako osoba dorosła do którego
  • Odpowiedz