Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może wie ile mogą trwać odbiory techniczne lokali w nowo wybudowanym bloku? robyg w panelu mi zaznacza, że planowane rozpoczęcie odbiorów to 2024-02-21.
Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia w aktualnie wynajmowanym mieszkaniu i chciałbym tak się wstrzelić, żeby nie płacić za nie po wyprowadzce na swoje.

#nieruchomosci #robyg #gdansk
  • 12
@ktoco: Sam odbiór to kwestia kilku godzin, tylko musisz się z nimi dogadać na termin. Potem jest czas na poprawki, na co deweloper ma 30 dni, ale jak coś grubego będzie do zrobienia to może przeciągać. Upewnij się, żeby w akcie notarialnym był zapis, że przekazanie własności jest pod warunkiem zaakceptowania przez Ciebie odbioru, żeby deadline do przekazania własności był w miarę nieodległy i żeby niezmieszczenie się w terminie z winy
@ktoco: wiadomo jaka bedziecie miali administracje? jesli to robygowa najgorsza administracja pod nazwa P-administracja to zycze powodzenia i wspolczuje! czym predzej zacznijcie zbierac podpisy (musi byc wicej niz 50% podpisow) zeby zmienic administracje.

Co do stanu wykonczenia, sufit sie kruszy, peka na laczeniu ze sciana. Robug powiedzial ze spoko da kase na naprawe, ale jak to znowu wyjdzie to juz oni nic nie poradza na to. Mi to nie przeszkadza, ale
  • 0
@highsky osiedle Moment, a ty gdzie, że taka fuszera? Z tego co widziałem to mieszkańcy wcześniej postawionego bloku już administrację zmienili. Nie wiem tylko czy to się robi per blok czy osiedle.
@ktoco: os. Nowa Letnica. Wspomniane uszkodzenie sciany to jedyna fuszerka do jakiej mozna sie przyczepic. Nie liczac jebnietej rury ktora zalala parking podziemny dobry rok temu. Ogolnie zmiana administracji to max 3miesiace jesli zostanie zebrana odpowiednia ilosc podpisow. Z racji na to ze sporo mieszkan tutaj jest wynajmowanych/stoi pustych ciezko jest zebrac odpowiednia ilosc glosow. Administracja w zarzadzaniu ta wspolnota nadaje sie do tarcia chrzanu na malych oczkach. Jednak z tego
Nie liczac jebnietej rury ktora zalala parking podziemny dobry rok temu


@highsky: To chyba standard na każdej ich inwestycji xD U mnie zalanie hali i komórek było już dwa razy, a odbiór był rok temu.
masz administracja tą robygową, co nazywa sie P-administracja?


@highsky: Oczywiście, na początku wrzucają swoją dziadowską.. Potem zazwyczaj ludzie chcą zmiany, ale potrzeba 50%+ głosów co nie jest proste i też trwa, bo jest to możliwe dopiero po przeniesieniu własności lokali.

Czy ktoś może wie ile mogą trwać odbiory techniczne lokali w nowo wybudowanym bloku?


@ktoco: Ja miałem odbiór w Robygu w listopadzie i zajęło to 2h. Odbiór zaakceptowałem (z uwagami)