Wpis z mikrobloga

#prawopracy #praca #pracbaza
14 grudnia (czwartek) minie mi pół roku pracy w firmie czyli okres wypowiedzenia wydłuży mi się z 2 tyg do 1 miesiąca. Wcześniej chce jednak rzucić wypowiedzenie. Chcę to zrobić 11 grudnia (poniedziałek). Jednak okres wypowiedzenia w przypadku 2 tygodniowego okresu liczy się od najbliższej soboty (16 grudnia). Czy w takim przypadku liczy się data rzucenia wypowiedzenia i będą to dwa tygodnie czy jednak skoro liczy się to od soboty to przejdę już w miesięczny okres wypowiedzenia?
  • 3
@siemanko0 jeżeli ostatni dzień wypowiedzianej umowy to pierwszy dzień dłuższego okresu wypowiedzenia to jesteś w dupie :)
Czyli jeżeli umowa się skończy 16.12 a od 15.12 masz miesiąc wypowiedzenia to okres wypowiedzenia się przedłuża

Ale ostatni raz potrzebowałem tego info 3 lata temu ;)
@siemanko0: spozniles sie.

Nawet jakbys rzucil wypowiedzenie w tym tygodniu, to juz sie lapiesz na miesieczne (chyba, ze pracodawca zgodzi sie go skrocic, co moze, ale nie musi nastapic).

Pracownik zatrudniony od 1 marca 2023 r. złożył wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia w dniu 18 sierpnia 2023 r., zatem umowa ulega rozwiązaniu z dniem 3 września 2023 r. W związku z tym, że w trakcie okresu wypowiedzenia pracownikowi mija dokładnie 6